معاون آموزش و پرورش خراسان شمالي: اين استان جزء 3 استان محروم است

آشخانه- ايرنا- معاون پشتيباني اداره كل آموزش و پرورش خراسان شمالي گفت: اين استان با 936 هزار نفر جمعيت، جزء سه استان محروم و ضعيف كشور در بخش آموزش و پرورش است.

عبدالله رحيمي در آئين نواخته شدن زنگ مهر در دبيرستان فاطمة الزهراي شهر آشخانه اظهاركرد: به رغم محروميت استان در بسياري از شاخص ها اما، از لحاظ علمي، آموزشي و تربيتي رتبه خوبي در بين استان ها دارد به طوريكه در كنكور سال گذشته در رشته پزشكي 125 نفر قبولي داشت.
وي با بيان اينكه هر چند دولت در سال هاي گذشته با محدوديت بودجه مواجه بوده اما در دولت تدبير و اميد افزون بر هزار و 700 ميليارد ريال در بخش نوسازي اختصاص يافته است.
وي بيان كرد: مبلغ 200 ميليارد ريال در سفر رياست جمهوري براي حذف مدارس خشتي و گلي اختصاص داده شده است.
فرماندار شهرستان مانه و سملقان هم گفت: آغاز سال تحصيلي را در شرايطي جشن مي گيريم كه دانش آموزان كشورهاي منطقه در ناامني به سر مي برند.
غلامرضا عوض زاده كشور ايران را امن ترين كشورها منطقه دانست و افزود: معلمان كشورمان بايد روحيه نقد و پرسشگري را در ذهن دانش آموزانمان تقويت كنند تا به جايگاه علمي بالاتري دست پيدا كنيم.
وي با اشاره به اغاز سرشماري اينترنتي نفوذ و مسكن خاطر نشان شد: 31 آمارگير و 6 كارشناس در شهرستان مانه و سملقان در اين زمينه همكاري مي كنند.
امام جمعه شهر آشخانه هم در اين مراسم موضوع فرهنگ ديني و اخلاقي را در اولويت دانست و خاطرنشان كرد: يك معلم بايد آداب و اخلاق اسلامي را به دانش آموزان آموزش دهد.
رئيس آموزش و پرورش شهرستان مانه و سملقان هم در اين آئين گفت: دشمنان امروز از طريق رسانه ها و ابزارهاي الكترونيكي فرهنگ ما را نشانه گرفته اند و ما بايد با آگاهي و درايت خود دست رد به سينه دشمنان بزنيم.
جنتي با اشاره خواستار كمك ديگر دستگاه ها براي برطرف شدن برخي مشكلات آموزشي در اين شهرستان شد.
شهرستان 110 هزار نفري مانه وسملقان در 45 كيلومتري غرب بجنورد واقع شده است و اين شهرستان 18 هزار نرف دانش آموز دارد كه زير نظر 2هزار نرف فرهنگي تعليم مي بينند.
7183/ 6042 خبرنگار:مرضيه اردكام** انتشار دهنده: سيدحسين قدسي