رسانه مقاومت با فطرت انسان گفتگو مي كند/ دفاع مقدس گنجينه بي بديل الهام بخش فيلمنامه نويسي است

تهران - ايرنا- رئيس سازمان صدا و سيما شامگاه جمعه در آيين افتتاحيه چهاردهمين جشنواره بين المللي فيلم مقاومت گفت: دفاع مقدس گنجينه بي بديل و بي نظيري براي الهام گرفتن و نوشتن داستان و فيلمنامه است.

به گزارش ايرنا، عبدالعلي علي‌عسكري تصريح كرد: دفاع مقدس براي ما يك گنجينه بي پايان است و جاي استفاده بسيار براي اهالي قلم دارد كه قهرمانان آن را نمايان كند.
وي افزود: هشت سال دفاع قهرمانان ايراني يك پديده در تاريخ معاصر است و اين جشنواره، جريان و پس زمينه گرانبهايي است كه مي تواند موضوعات مختلف مقاومتي را در قالب فيلم سريال و انيميشن براي مخاطب عرضه كند.
علي‌عسكري با بيان اينكه بسيار عجيب است كه فطرت انسان در زمان سختي ها نمايان مي شود، گفت: فطرت انسان به طور عجيبي تشنه آن چيزي است كه در 8 سال دفاع مقدس ايران اتفاق افتاد.
رئيس سازمان صدا و سيما افزود: در دنيا چيزهاي متفاوت بسياري وجود دارد اما آنچه ميان انسان ها مشترك است، فطرت است و رسانه مقاومت با فطرت انسان ها گفتگو مي كند.
وي با اظهار اميدواري از اينكه جشنواره مقاومت بتواند آثار درخور نام جشنواره را هر چه سريعتر توليد و به مردم سراسر جهان عرضه كند، اظهار داشت: دفاع مقدس حركت بسيار ارزشمند و مقدسي بود كه انسان هاي بزرگي را در ايران پرورش داد و ما بايد اين انسان ها را در قاب سينما و تلويزيون نشان دهيم.
وي با اشاره به اينكه با وجود پايان يافتن جنگ 8 ساله، يك جنگ همه گير عليه مقاومت اسلامي در حوزه فرهنگ آغاز شده است، ادامه داد: راه اندازي بيش از 200 تلويزيون فارسي زبان كه تماما مفاهيم انحرافي عليه فرهنگ، آداب و رسوم ما عرضه مي كنند، يكي از شواهد جنگ فرهنگي عليه كشورمان است.
رئيس سازمان صدا و سيما فيلم هاي سينمايي را اوج اثرگذاري دنياي امروز دانست و گفت: هنرمندان براي شكل دادن مقاومت در برابر جبهه ضد فرهنگي در برابر ايران بايد بيش از پيش تلاش كنند.
وي در پايان خاطرنشان كرد: ما در سازمان صدا و سيما از تمام آثاري كه در زمينه انقلاب اسلامي و مقاومت توليدشده، براي عرضه ملي و بين المللي استقبال مي كنيم.
شبس** **9246**خبرنگار:عليرضا مرادي**9241** انتشار دهنده: محسن تهوري