ثبات منطقه به نیروی مسلح ایران است/  پشتوانه 8 سال دفاع مقدس جهاد اكبربود

تهران-ایرنا- خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینكه ملت ایران نشان دادند تجاوز كار نیستند گفت: ملت ایران لنگر ثبات منطقه است ، امروز هم ثبات منطقه به نیروهای مسلح ماست اما اگر كشوری بخواهد به ایران تجاوز كند متجاوز را پشیمان خواهند كرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت السلام و المسلمین كاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: اگر كشوری به ما تجاوز كند همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را خواهیم داشت ، امروز نیروهای ما دست برتر، نیرویی بالاتر و اقتداری عمیق تر دارند .
حجت السلام و المسلمین صدیقی ، دفاع مقدس را حضور عینی آرمان های اسلامی اعتقادات اسلامی در صحنه رویارویی عنوان كرد و گفت: دفاع مقدس یك مقابله نظامی نبود جمله ای كه حضرت رسول (ص) در مورد امیرالمومنین (ع ) فرمودند كه معنی آن را در دوران هجوم مامورین ساواك در فیضه نیز شاهد بودیم ، آن بود كه تمام كفر در مقابل تمام اسلام قرار گرفت .انقلاب ما حضور همه دین در برابر همه بی دینی ها و ظلمات است .
خطیب نماز جمعه تهران همچنین گفت: دوران هشت ساله دفاع مقدس مقابله اعتقادی، فكری ،فرهنگی اخلاقی، سیاسی بود و مقابله نظامی بخش كوچك آن به شمار می رفت ، مقابله نظامی جهاد اصغر بود ولی پشتوانه آن جهاد اكبر و اوسط بود ، رزمندگان ما اساتید دانشگاه اعتقاد بودند ، تعمیق كردند و اعتقادات دینی و جنگ بدر را تداعی و نصرت الهی را محسوس و ملموس كردند ، باور جدیدی دادند كه از قدرت های بزرگ می شود با اتكا به ایمان امدادهای غیبی هیچ نترسید.
وی افزود: ما پیروان امیرالمومنین علی (ع ) هستیم كه فرمود اگر همه عالم مقابل من قرار بگیرند من یك نفره در مقابل همه استقامت می كنم صحنه هشت سال دفاع مقدس ما طلوع اعتقادات دینی ما بود كه می شود هم با شوروی ، آمریكا ، انگلیس ، فرانسه و آلمان و با همه قدرت های مرتجع ، مزدوران و امكاناتشان پنجه در پنجه گذاشت و با پیروزی بیرون آمد. لذا آن كانون، كانون عرفان و عشق بود و تهجد ، نماز شب و ایثار بود ، صبر و عفت بود اینكه امام فرمودند در یك دست سلاح در یك دست قران، تعبیرات دقیقی بود كه ما به چشم خود به عیان در دفاع مقدس مشاهده كردیم .
وی اضافه كرد: امروز هم سفارشات مقام معظم رهبری است، اگر دیروز ما صحنه های دل انگیز و حماسه های جاویدی از رزمندگان و شهدا می دیدیم در تاریخ ثبت شده است در اثر روح بلندی بود همه ما اعضای او بودیم و آن روح بلند در كالبد ملت ما آنچنان اشراف پیدا و احاطه كرد گویا همه روحیه امام دارند و جمله امریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند ، در وجودشان می یابند به همه قدرتها پوزخند می زنند ، همه را بازیچه می دانند با اتكا به ایمان هشت سال می ایستند.
وی ادامه داد: اگر آن روز آن استقامت را نداشتیم امروز خبری از اخلاق و معرفت برای ما باقی نمی ماند،عمده ترین پیروزی ما در دفاع مقدس پیروزی مكتب و ولایت ،زعامت غدیری و اخلاق و اعتقادات راستین ما بود.
حجت السلام و المسلمین صدیقی گفت: امروز هم ما باید همان راه دفاع مقدس همچون انقیاد و اطاعت مطلق از ولایت صبر و استقامت اتكا به ایمان و توسل به ائمه اطهار را طی كنیم .
خطیب نماز جمعه تهران همچنین بازگشایی مدارس،دانشگاه ها و حوزه های علمیه را به امام زمان رهبری ، فرهیختگان ، پدران، مادران، آینده سازان و مسئولین فرهنگی تبریك گفت و با اشاره به سه اصل سرنوشت ساز اقتصاد مقاومتی،عرصه فرنگ و فناوری كه مقام معظم رهبری معرفی فرموده اند، گفت: ملت شهدای ، امام شهدا و امام زمان و نایب امام توقعشان این است بازی ها و جدا لهای سیاسی و گروهی و جناحی را به مدارس نكشانیم.
وی خاطرنشان كرد: مدارس و دانشگاه باید سیاسی باشند اما سیاست علوی، دشمنان را باید بشناسند دشمن درجه اول ما آمریكاست.
صدیقی با بیان اینكه استادان و آموزگاران در كتاب های درسی ریشه ظلم و سلطه جهانی را بازگو كنند، گفت: این همه آیات قرآن درباره برائت از مشركین شیطان را برجسته كرده دشمن شناسی را در مدارس تزریق كنیم.
وی افزود:مسئله ولایت ؛ ما را ازچنگ استعمار و سلطه و سلطنت نجات داد و این همه بركت برای ما آورد . باید برای این مسائل اساسی فصلی باز شود و فرهیختگان اتاق فكر تشكیل دهند.
خطیب نماز جمعه تهران اضافه كرد: افراد صاحب قلم و هنر كه عرصه های فرهنگی را در اختیار دارند مساله ولایت و جبهه را به طور دایم بازگو كنند، از این ذخیره عظیم درس های جدیدی به فراخور زمان برای اینده سازان ما عملی سازند.
حجت السلام و المسلمین صدیقی همچنین با اشاره به حمله اخیر نیروهای آمریكایی به مواضع ارتش سوریه كه منجر به شهادت 90 نفر از نیروهای سوریه و مجروح شدن عده ای دیگر شد گفت: پیش از این هم همین بمباران در عراق علیه حشد الشعبی انجام شد و حمایت اسرائیل و بمباران قنیطره حمایت عربستان نشان می دهد شبكه لعنتی جهانی علیه استقلال كشورها و علیه خیزش و بیداری ما دست به دست دادند.
وی تصریح كرد: مبارزه با ترور از زبان اینها دروغ و فریب است اینها همراه تروریست ها هستد خودشان تروریست ها را ایجاد كردند ، ما باید بیدار باشیم و مسیر را ادامه دهیم.
خطیب نماز جمعه تهران با تبریك عید غدیر به عنوان روز تعیین سرنوشت بشریت تا دامنه قیامت از جانب پروردگار متعال ، روز ارائه مدل حكومت، محتوا و شكل حكومت برای جوامع توحیدی، روز نصب امیرالمومنین و بیعت حاجیان از همه آحاد مردم در داخل و خارج كشور در جهت گرامیداشت این روز تشكر كرد.
حجت السلام صدیقی با اشاره به برگزاری مجالس پرشكوه تعظیم شعائر اسلامی و برگزاری كارگاه های آموزشی در این خصوص گفت: با اقبال و عطش در جامعه مواجیهم، از بعض مسئولین اجرایی كشور هم خواسته شده و قول دادند كه در ادارات هم كارگاه های معرفتی تشكیل شود.
وی تصریح كرد: مردمی كه امروز زیر پرچم غدیرعزت ، اقتدار،اوج عظمت، استقلال و معنویت و عبودیتی بیش از نسل های گذشته می یابند خود را حاضر در صحنه می بییند، قدرت مقابله با استبكار را باور كردند اینها از معجزات غدیر و اینكه یك جریان، تفكر، مكتب و یك نظام فكری و عملی است.
خطیب نماز جمعه تهران ابراز امیدواری كرد: آموزش و پرورش در این راستا قدم های برجسته ای بردارد از دوره مهد كودك با ارائه تصویر و نمایش در دوره های دبستان و دبیرستان و بعد هم جوانان خودشان به پا خیزند همانطور كه اعتكاف ایجاد شده و مراسم حماسه عاشورا را به درون دانشگاه راه یافته است .
وی همچنین با اشاره به اینكه امروز امام حسین(ع) در دانشگاه ها سنگرهای بتنی غیرقابل نفوذ دارد ، خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: هنر شما این است در دوره وزارت و صدارت بچه ها را مسجدی كنید غدیر باید در سطوح مختلف به عنوان باور دینی و توحیدی و یك فرهنگ عزت ساز به احاد مردم از سنین كودگی تا پایان عمر تزریق شود.
سیام**2021**1601**خبرنگار: داود مرادپور انتشاردهنده: شهناز حسنی