راههای همكاری ایران و تركیه در بخش معدن بررسی شد

آنكارا – ایرنا – راههای همكاری ایران و تركیه در خصوص همكاری در معدن و مشاركت سرمایه گذاران ایرانی در فعال سازی معادن غیرفعال تركیه و همچنین همكاری دو طرف در حوزه زمین شناسی و اكتشاف و سرمایه گذاری متقابل،در دیدار رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران با مقام های ترك بررسی شد.

به گزارش ایرنا، این همكاری ها در دیدار علی رضا جباری رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تركیه با علی رضا آلابویون معاون وزیر انرژی و منابع طبیعی تركیه در امور معادن مطرح شد.
جباری در این دیدار با بر شمردن ظرفیت های بالای موجود در حوزه معادن كشور، آمادگی طرف ایرانی به ویژه بخش خصوصی كشورمان را برای توسعه همكاری های دو كشور در این خصوص اعلام و پیشنهاد نمود تا ارتباطات و تماس های مسئولان دو كشور در این زمینه افزایش یابد و بستر های لازم برای فعالیت بخش های خصوصی دو طرف فراهم آید.
رایزن اقتصادی سفارت همچنین با اشاره به علاقمندی سرمایه گذاران ایرانی برای سرمایه گذاری در فعال سازی معادن غیرفعال تركیه٬ خواستار حمایت جدی وزارت انرژی این كشور از این افراد شد.
در این دیدار آلابویون نیز با تاكید بر ضرورت توسعه همكاری های دوجانبه در بخش معدن دو كشور، آمادگی وزارت انرژی و منابع طبیعی تركیه را برای انجام همكاری های آموزشی و تحقیقاتی در حوزه زمین شناسی، اكتشاف و سرمایه گذاری در معادن اعلام كرد و گفت كه وی آمادگی دارد تا در اولین فرصت برای بررسی زمینه همكاری ها به ایران سفر كند.
معاون وزیر انرژی تركیه همچنین با اشاره به بسترهای به وجود آمده برای جلب سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش معدن این كشور گفت: وزارت انرژی تركیه مساعدت و حمایت های همه جانبه خود را از سرمایه گذاران ایرانی به عمل خواهد آورد . وی افزود در صورت بروز هرگونه مشكلی این وزارتخانه تمام تلاش خود را جهت رفع مشكلات بكار خواهد گرفت.

خاورم/2011**2041**خبرنگار: صادق زنوزی**انتشار دهنده:سید شاهپور حسینی