بیش از دو تن ماهی استخوانی در سواحل آستارا صید شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا از صید دو هزار و پنج كیلوگرم ماهی استخوانی در روزهای اخیر در نوار ساحلی این شهرستان خبر داد.

صادق خاصی پور روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل برودت زودهنگام هوا صید ماهی در شهرستان های تالش و آستارا چند روز زودتر از وقت مقرر آغاز شده، از این رو از 20 تا 31 شهریور امسال دو هزار و پنج كیلوگرم انواع ماهیان استخوانی توسط صیادان در نوار ساحلی آستارا صید شده است.
وی افزود: این میزان صید ماهیان استخوانی به روش پره كشی و توسط 49 صیاد شركت موج گل سیبلی با 20 بار پره كشی انجام شده است.
وی اظهار كرد: بیشتر صید صیادان آستارایی از نوع ماهیان كفال، سفید و كپور است و در مدت زمان یادشده به تفكیك یك هزار و 732 كیلوگرم ماهی كفال، 23 كیلوگرم ماهی سفید و 250 كیلوگرم كپور و اردك ماهی صید شده است و صیادان آستارایی در این مدت، سه روز كولاكی را در دریا تجربه كرده اند.
خاصی پور بیان داد: در سال گذشته صیادان آستارایی از تاریخ 20 تا 31 شهریورماه دو هزار و 509 كیلوگرم انواع ماهیان استخوانی را در نوار ساحلی آستارا صید كرده بودند.
او ادامه داد: صید ماهیان استخوانی به صورت رسمی از امروز(یكم مهرماه) در نوار ساحلی آستارا آغاز شده است و این روش صید در سواحل دریای خزر تا 20 فروردین سال بعد ادامه می یابد.
رئیس اداره شیلات آستارا گفت: در سال های اخیر ذخایر انواع آبزیان دریای خزر و صید ماهیان استخوانی و خاویاری به دلیل آلودگی های ناشی از سموم و كودهای شیمیایی اراضی زراعی، برداشت بی رویه شن و ماسه از رودخانه ها و صید بی رویه كاهش یافته است.
آستارا با 18 كیلومتر نوار ساحلی در غرب استان گیلان قرار دارد و 49 صیاد شركت موج گلی سیبلی این شهرستان در زمینه صیدماهیان استخوانی فعالیت می كنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

سرخط اخبار استان‌ها