تساوي مدعيان لاليگا؛ بارسلونا و اتلتيكومادريد در خدمت رئال

تهران-ايرنا - ديدار تيم هاي بارسلونا و اتلتيكومادريد با تساوي يك بر يك به اتمام رسيد تا اين نتيجه بيش ازهمه به سود تيم صدرنشين رئال مادريد شود.

به گزارش ايرنا، درحساسترين ديدارهفته پنجم ليگ باشگاه هاي اسپانيا، بامداد پنجشنبه آبي و اناري پوشان بارسلونا در ورزشگاه نيوكمپ از اتلتيكومادريد پذيرايي كردند كه اين ديدار با تساوي يك بر يك به اتمام رسيد.
درحالي كه پيش از اين ديدار، رئال مادريد مقابل ويارئال به تساوي يك بر يك رسيد و بارسلونا بهترين فرصت را براي كاهش اختلاف با صدر جدول داشت، اما شاگردان «لوييس انريكه» توان شكست دادن حريف را نداشتند.
درنيمه نخست و مطابق انتظار بارسلونا مالك توپ و ميدان بود و اتلتيكومادريد نيز با دفاع متمركز از دروازه خود محافظت مي كرد و به سرعت «آنتون گريژمان» و «كوين گاميرو» در ضد حملات دل بسته بود.
در حاليكه خط حمله بارسلونا متشكل از «ليونل مسي»، «لوييس سوارز» و «نيمار» در نيمه نخست گرفتار خط دفاع اتلتيك شده بود، «ايوان راكتيچ» هافبك اهل كرواسي بارسلونا در دقيقه 41 به خوبي از ارسال «آندرس اينيستا» استفاده كرد و با ضربه سر گل نخست اين ديدار را به ثمر رساند.
در دقيقه 58، «ليونل مسي» به دليل مصدوميت از زمين بازي بيرون رفت و جاي خود را به «آردا توران» داد كه همين اتفاق سرآغازي براي تغيير روند بازي بود.
در دقيقه 60، «آنخل كورا» مهاجم آرژانتيني اتلتيكومادريد كه تنها ثانيه هايي از ورودش به ميدان مي گذشت از اشتباه « خاوير ماسكرانو» استفاده كرد و گل تساوي را به ثمر رساند.
در ادامه هرچند بارسلونا توپ و ميدان را در اختيار داشت، اما درغياب ليونل مسي، فرصتي براي گلزني به دست نياورد تا اين ديدار با تساوي يك بر يك به اتمام برسد.
اين براي دومين ديدار متوالي در ورزشگاه نيوكمپ بود كه بارسلونا نتوانست مقابل ميهمان خود به پيروزي برسد. كاتالان ها در ديدار پيشين خانگي خود نيز مقابل تيم تازه صعود كرده «آلاوز» متحمل شكست ناباورانه 2 بر يك شدند.
با تساوي به دست آمده، بارسلونا 10 امتيازي شد و در رتبه سوم جدول رده بندي باقي ماند و اتلتيكومادريد به امتياز نهم خود رسيد.
هم اكنون رئال مادريد با 13 و سويا با 11 امتياز در رتبه هاي اول و دوم جدول رده بندي قرار دارند.
ورزشي**3783**خبرنگار- امير ميرزاييان** انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده