وزیر فرهنگ صربستان: بی صبرانه در انتظار حضور ایران در نمایشگاه كتاب بلگراد هستیم

بلگراد-ایرنا- وزیر فرهنگ و رسانه های خبری صربستان در ملاقات با سفیر كشورمان در بلگراد گفت: از این كه ایران امسال مهمان ویژه نمایشگاه بین المللی كتاب بلگراد است افتخار می كنم و صربستانی ها بی صبرانه در انتظار مراسم گشایش این نمایشگاه هستند.

به گزارش ایرنا، 'ولادان ووكوساولیویچ' روز چهارشنبه در نشستی با 'مجید فهیم پور' با اشاره به تمدن و فرهنگ غنی ایران ، حضور این كشور در نمایشگاه بین المللی كتاب بلگراد را مانند یك عید بزرگ برای صربستان توصیف كرد و گفت كه حضور ایران در این رویداد فرهنگی چه از جنبه داخلی و بین المللی اهمیت زیادی دارد.
در نمایشگاه بین المللی كتاب بلگراد كه از 23 تا 30 اكتبر سال جاری میلادی (دوم تا 9 ابان ) برگزار می شود.
وزیر فرهنگ و رسانه های خبری صربستان افزود: اطمینان داریم پس از پایان نمایشگاه روابط دو كشور بخصوص در زمینه های فرهنگی با سرعت بیشتری گسترش پیدا خواهد كرد.
وی همچنین با اشاره به این كه از 'علی جنتی' وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران رسما برای شركت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی كتاب دعوت بعمل آورده است،گفت كه از این كه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران این سفر را پذیرفته بسیار خرسند است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی كشورمان ضمن شركت در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی كتاب بلگراد، با وزیر فرهنگ و رسانه های جمعی ،نخست وزیر، رئیس مجلس، وزیر آموزش و تكنولژی و دیگر مقام های علمی، فرهنگی و مذهبی صربستان ملاقات و گفت و گو خواهد داشت.
وزیر فرهنگ و رسانه های خبری صربستان ضمن اشاره به حمایت و اعلام آمادگی این وزارت برای هر چه با شكوه تر بودن حضور ایران بعنوان مهمان ویژه در نمایشگاه بین المللی كتاب بلگراد در ادامه خواستار شد كه همزمان با نمایشگاه بین المللی كتاب بلگراد كه ایران مهمان ویژه آن است یك فیلم ایرانی نیز از تلویزیون دولتی صربستان پخش شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست ضمن ارائه پیام تبریك وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به وزیر فرهنگ و رسانه های خبری صربستان برای انتخاب اخیر وی در این سمت بر گسترش و تعمیق همكاری های فرهنگی میان دو كشور تاكید كرد.
'مجید فهیم پور' همچنین در این دیدار وزیر فرهنگ و رسانه های خبری صربستان را در جریان همكاری ها و روابط دو كشور در تمام زمینه ها بخصوص فرهنگی قرار داد.
طرفین در این ملاقات نیز به مشتركات فرهنگی بین دو كشور اشاره و بر گسترش روابط همه جانبه به ویژه در زمینه های فرهنگی تاكید كردند.
'محسن سلیمانی' رایزن فرهنگی سفارت كشورمان در صربستان نیز با ارائه گزارشی از برنامه های این رایزنی از جمله گسترش زبان فارسی، برگزاری جشنواره فیلم، فعالیت گروه های فرهنگی و هنری ایران در صربستان بر گسترش روابط و همكاری های فرهنگی و هنری دو كشور در زمینه های مختلف تاكید كرد.
در این رویداد فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و بخش فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز حضور چشمگیر و فعالی خواهند داشت.
همچنین در این نمایشگاه علاوه بر ارائه چندین كتاب جدید كه به زبان فارسی ترجمه شده و رو نمایی می شوند، بیش از 30 تن از نویسندگان و هنرمندان ایرانی در زمینه های مختلف شركت خواهند داشت.
همزمان با نمایشگاه بین المللی كتاب بلگراد 5 فیلم ایرانی در موزه سینمای بلگراد به نمایش درخواهد آمد.
شبك **اروپام**436** 1917**انتشار دهنده :سید محمدباقر نوربخش