۳۱ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۴۳
کد خبر: 82238301
۰ نفر
ارائه طرح درمان هاي جديد براي حفظ سلامت دندان ها

تهران- ايرنا- طرح درمان هاي جديد با هدف حفظ سلامت دندان ها و افزايش طول عمر آنها در شانزدهمين كنگره ساليانه انجمن متخصصان دندانپزشكي ترميمي ارائه مي شود.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمي ايرنا از دبيرخانه شانزدهمين كنگره متخصصان ترميمي ايران، دبير علمي اين كنگره گفت: كنگره امسال با محوريت سلامت و كرامت بيماران برگزار مي شود و هدف اصلي اين است كه سلامت بيمار در اولويت قرار گيرد و طرح درمان هايي كه ارائه مي شود بر مبناي حفظ سلامت بيمار و روش هايي باشد كه كمترين آسيب را به دندان هاي بيمار وارد مي كند و در نهايت موجب افزايش كارايي و طول عمر دندان ها شود.
دكتر حسن اسلامي افزود: در كميته هاي اجرايي و علمي كنگره امسال سعي شده كه با توجه به تجربيات كنگره هاي گذشته، بهترين برنامه ها را ارائه دهيم تا پاسخگوي نياز دندانپزشكان عمومي كشور كه نقش اساسي در درمان بيماران و پيشگيري در جامعه دارند، باشيم.
استاديار دانشگاه شهيد بهشتي اظهار كرد: با توجه به مهمترين محور كنگره امسال كه با عنوان سلامت و كرامت بيماران نام گذاري شده است، سخنراني و مقالاتي در زمينه تشخيص و درمان پوسيدگي ها در مراحل اوليه در سطح فردي و جامعه ارايه خواهد شد.
وي گفت: نيازهاي جامعه تغيير كرده به طوري كه انتظارات افراد براي داشتن دندان زيباتر و سفيدتر بيشتر شده است به همين منظور سعي مي شود در كنگره امسال تكنيك هاي مختلفي در اين زمينه كه در دنياي امروز كاربرد دارد به دندانپزشكان آموزش دهيم تا بتوانند به طور صحيح اين خدمات را ارائه دهند.
اسلامي گروه هاي هدف در اين كنگره را متخصصان دندانپزشكي ترميمي، دندانپزشكان عمومي و كليه رشته هاي تخصصي مرتبط عنوان كرد و افزود: تمام گروه هاي ياد شده بر حسب نياز و فعاليت خود مي توانند در اين كنگره شركت كنند و از آخرين مطالب و دستاوردهاي نوين اين رشته آگاهي يابند.
دبير علمي شانزدهمين كنگره ساليانه انجمن متخصصين دندانپزشكي ترميمي كه از چهارم تا هفتم آبان ماه در هتل المپيك تهران برگزار مي شود، پيشگيري را مقدم بر درمان عنوان كرد و گفت: با پيشگيري بسياري از مشكلات دنداني و بهداشتي دهان بروز نخواهد كرد و از صرف وقت و هزينه هاي زياد نيز جلوگيري مي شود و علاوه بر اين فرد داراي دندان و محيط دهاني سالم خواهد بود.
وي افزود: روش هاي پيشگيري براي بيشتر افراد جامعه شناخته شده است مانند مسواك زدن، استفاده از نخ دندان و دهانشويه ها و روش هاي ديگر مانند فلورايدتراپي كه تقريبا همه اينها در تمام نقاط كشور قابل دسترسي است و فقط نياز به آموزش بيشتر به مردم از طريق انجمن هاي دندانپزشكي، دندانپزشكان و رسانه هاي عمومي دارد.
اسلامي ادامه داد: با تاكيد بيشتر بر اين مسائل و اهميت پيشگيري، مي توان مردم را از اين نكته آگاه كرد كه با روش هاي پيشگيري از بروز مشكلات دنداني خود جلوگيري كنند و فقط براي معاينات دوره اي و سالي يك يا دو بار به دندانپزشك مراجعه كنند تا اگر مشكل جزيي در دندان ها وجود داشت، در سطح ابتدايي درمان شود تا منجر به آسيب بيشتر دندان ها نشود زيرا پوسيدگي بيشتر دندان ها سبب صرف هزينه و وقت بيشتر مي شود.
علمي**1834**2017
خبرنگار: ناهيد شفيعي ** انتشاردهنده: زهره محتشمي پور
براي اطلاع از اخبار متنوع علمي و فناوري، با كانال علمي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
irnaelm@
https://telegram.me/irnaelm