انتقاد فرماندار كرمانشاه از برخي بي توجهي ها نسبت به مشكلات اجتماعي

كرمانشاه- ايرنا- فرماندار كرمانشاه از برخي مسئولان كه نسبت به مشكلات اجتماعي نظير اعتياد و مبارزه با مواد مخدر بي تفاوت و بي توجه هستند، انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فضل الله رنجبر روز چهارشنبه در جلسه شوراي مبارزه با مواد مخدر كرمانشاه كه در سرسراي جلسات فرمانداري برگزار شد، اظهار كرد: مبارزه با مواد مخدر بايد به يك موضوع اجتماعي تبديل شده و همه مسئولان بايد در راستاي مبارزه با اين پديده شوم خود را مسئول بدانند.
وي افزود: بايد با اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي و در عين حال شاد و مفرح، آستانه تحمل نوجوانان و جوانان را افزايش دهيم تا كمتر به سراغ مواد مخدر بروند.
رنجبر تاكيد كرد: بالا بردن آستانه تحمل جوانان و نوجوانان مانع بزرگي براي گرايش آن ها به مواد مخدر است، ضمن اينكه بايد زمينه تفريحات سالم را نيز براي آن ها فراهم كنيم.
رييس شوراي مبارزه با مواد مخدر شهرستان كرمانشاه، همچنين كمبود اعتبارات و منابع مادي را در مسير مبارزه با مواد مخدر بسيار چالش برانگيز برشمرد.
وي همچنين با قدرداني از اعضاي شوراي مبارزه با مواد مخدر كرمانشاه، تصريح كرد: توجه به فرهنگ نه گفتن به دخانيات، مي تواند كمك بسيار خوبي به مبارزه با پديده شوم اعتياد باشد.
رنجبر در پايان خواستار احداث و ايجاد اماكن و خانه هاي سلامت در مناطق حاشيه اي و پرخطر براي مقابله با مواد مخدر شد.

** بيشترين هزينه هاي مبارزه با مواد مخدر به خوددر بخش درمان اتفاق مي افتد
در ادامه علي شمشيري دبير شوراي مبارزه با مواد مخدر استان كرمانشاه نيز با بيان اينكه بيشترين هزينه ها در مبارزه با مواد مخدر در حوزه درمان اتفاق مي افتد، گفت: اگر بتوان در حوزه پيشگيري و زيرساختهاي فرهنگي اقدامات بيشتري صورت گيرد يقينا مي توان در كاهش هزينه هاي مبارزه با مواد مخدر نقش زيادي داشته باشد.
وي يادآور شد: جمهوري اسلامي ايران بيشترين خسارت را از مواد مخدر داشته و بيشترين هزينه را هم در اين راه پرداخت كرده است كه تقديم هزاران شهيد و جانباز مويد همين مطلب است.
شهرستان كرمانشاه يك ميليون نفر از جمعيت 2 ميليون نفري استان را در خود جاي داده است.
7458/8066خبرنگار- مسعود اسماعيلي* دبير-علي مولوي*

سرخط اخبار استان‌ها