هماي بار ديگر در گيلان و اين بار در لاهيجان به پرواز درآمد

لاهيجان - ايرنا - گروه موسيقي مستان و هماي، بار ديگر در گيلان و اين بار در لاهيجان، با اجراي كنسرت موسيقي براي مردم لاهيجان شور آفريدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، پرواز هماي دوشنبه شب به مناسبت عيد غدير خم به لاهيجان آمد و در سالن ورزشي شهداي اين شهر ، با اجراي برنامه موسيقي سنتي، مردم را به وجد آورد.
در اجراي گروه موسيقي مستان و هما به سرپرستي و خوانندگي پرواز هماي، ميلاد عباسي دف، سيد محمد پاشا هنجني و سعيد فهيمي ني، مسلم علي پور كمانچه، حميدرضا يوسفي تمبك، محمود نوذر قاضياني سنتور و ميلاد علي پور تار نواختند.
پرواز هماي سبك تازه اي از موسيقي سنتي را ارائه مي دهد و در اين اجرا، چند قطعه موسيقي به گويش گيلكي اجرا كرد كه مورد تشويق ممتد حاضران قرار گرفت.
اين برنامه با حاشيه هايي همراه بود؛ در آغاز اجراي كنسرت قطعه كوتاهي با صداي ناصر مسعودي از فيلم معروف ميرزاكوچك خان از بلندگوي سالن پخش شد كه هماي اعلام كرد اين قطعه موسيقي به افتخار حضور ناصر مسعودي ستاره موسيقي گيلكي و خواننده معروف گيلاني پخش شد كه با تشويق ممتد حاضران همراه بود؛ اين صحنه آن هنگام هيجاني تر شد كه هماي به احترام ستاره موسيقي گيلاني از روي سن پايين آمد و به ناصر مسعودي اداي احترام كرد.
در اين كنسرت موسيقي اقشار مختلف مردم شهرستان لاهيجان، فرماندار، اعضاي شوراي اسلامي اين شهر، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان و جمعي از مسئولان محلي و پيشكسوتان رشته هاي هنري و ورزشي حضور داشتند.
پرواز هماي (1358، احمدسرگوراب، شفت) با نام پيشين سعيد جعفرزاده احمد سرگورابي از خوانندگان ايران است. وي همراه با گروه مستان كه مجموعه اي از نوازندگان سازهاي ايراني هستند، سبك تازه اي از موسيقي سنتي را ارائه مي دهند.
هماي گيلاني در اندك زماني توانست فعاليت هاي حرفه اي خود را در زمينه شعر، موسيقي و آواز گسترش دهد و با موفقيت، كنسرت هايي را در كشورهاي مختلف جهان اجرا كند.
كنسرت بزرگ پرواز هماي مهرماه سال گذشته در تالار وحدت پايتخت مورد استقبال بسيار مخاطبان قرار گرفت. هماي پس از سال ها انتظار، در بيست و چهارم دي ماه پارسال، پس از دريافت مجوز از دولت تدبير و اميد ، موفق به اجراي كنسرت در سرزمين مادري خويش گيلان و رشت شد.
شهرستان لاهيجان در 40 كيلومتري شرق مركز استان گيلان واقع است.
خبرنگار: فرهاد نظرپور** انتشاردهنده: اميرحسين كبيري
6029/2007