۳۰ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۲:۵۹
کد خبر: 82236697
۰ نفر
14 مزدور سعودي در استان لحج كشته شدند

تهران -ايرنا- در پي حمله نيروهاي يمن به تجمع مزدوران سعودي در منطقه «كهبوب» در استان لحج، 14 تن از آنها كشته و 19تن ديگر زخمي شدند.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري المسيره، يك منبع نظامي گفت، يگان توپخانه ارتش و كميته هاي مردمي يمن، مراكز تجمع مزدوران سعودي در شرق منطقه كهبوب را گلوله باران كردند.
وي افزود: در اين حمله 14 مزدور كشته و بيش از 19نفر ديگر زخمي شدند و خسارت هاي مادي زيادي به نيروها و تجهيزات آنها وارد شد.
شماري از مزدوران سعودي چهارشنبه هفته گذشته نيز در پي جلوگيري از پيشروي آنها در منطقه «كرش» در استان لحج، كشته و زخمي شدند.
عربستان سعودي از ششم فروردين ماه سال 1394 با تشكيل ائتلافي با حمايت دولت آمريكا، تجاوز هوايي و محاصره عليه مردم يمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادي رييس جمهوري مستعفي و فراري يمن به حكومت اين كشور آغاز كرد كه تنها آثار آن را مي توان كشتار بي رحمانه حدود هفت هزار زن و كودك و شهروند يمني و زخمي شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر ديگر اعلام كرد.
بر اثر اين حملات بيش از 80 درصد تأسيسات خدماتي، آموزشي، درماني و بيمارستان ها، انبارهاي دارو و غذا، مدارس و منازل مردم يمن ويران شده و مردم اين كشور در پي محاصره هوايي، زميني و دريايي در شرايط بحراني بسر مي برند.
مترجم: غلامرضا رفيع**انتشار دهنده: محسن اسماعيلي
شبد**1480**3404