فرماندار: سرشماری اینترنتی با جدیت در یزد پیگیری می شود

یزد - ایرنا - فرماندار یزد گفت: با توجه به‌ضرورت صرفه‌جویی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل سرشماری اینترنتی در این شهرستان بصورت جدی دنبال می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری یزد ، مصطفی سالاری در گردهمایی مسئولان روابط عمومی‌ها و مطلعان محلی یزد با بیان اینكه سرشماری نفوس و مسكن سال 95 در دو بخش اینترنتی و حضوری برگزار می‌شود افزود: اقشار مختلف مردم می‌توانند از تاریخ 3 مهر لغایت 24 مهرماه نسبت به مشاركت در طرح سرشماری اینترنتی اقدام و به‌صورت داوطلبانه مشخصات خود را در سامانه www.sarshomari95.ir ثبت كنند و كد ره‌گیری دریافت نمایند.
وی با اشاره به اینكه هرچه درصد مشاركت آحاد مردم در بحث سرشماری اینترنتی بیشتر باشد سرعت، دقت و صرفه‌جویی را به همراه خواهد داشت افزود: هر خانواده یزدی می‌تواند تنها با صرف 15 دقیقه زمان در امر سرشماری اینترنتی مشاركت داشته باشد و نسبت به تكمیل اطلاعات خانواده خود اقدام كند.
سالاری بابیان اینكه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مطلوب است كه بیش از 40 درصد از كار سرشماری به‌صورت اینترنتی و از طریق مشاركت داوطلبانه عموم مردم صورت پذیرد تصریح كرد: اقدام های لازم برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه در حال انجام است كه امیدواریم به مشاركت حداكثری مردم منجر شود.
وی با هم ردیف دانستن دو مقوله سرشماری و انتخابات تأكید كرد: همان‌گونه كه مشاركت در انتخابات یك وظیفه ملی و میهنی است، مشاركت در سرشماری نیز به‌واسطه نقش مهم آمار و اطلاعات صحیح در آینده كشور مهم و ارزشمند تلقی می شود.
وی با اشاره به ضریب نفوذ بالای اینترنت در خانوارهای یزدی خاطرنشان ساخت: موفقیت شهرستان و استان در بحث سرشماری اینترنتی نفوس و مسكن باعث خواهد شد تا یزد بتواند خود را در ردیف شاخص‌های فناوری اطلاعات كشور مطرح كند.
مدیر اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسكن یزد بابیان اینكه تمامی اطلاعات جمع‌آوری‌شده در این سرشماری به‌صورت محرمانه نزد مركز آمار ایران باقی خواهد ماند تأكید كرد: همشهریان گرامی با اطمینان خاطر از محفوظ بودن اطلاعات خود در سازمان آمار نسبت به مشاركت در امر سرشماری اقدام كنند.
فرماندار یزد در پایان از روسای شوراهای شهر و روستا، دهیاران و مسئولان روابط عمومی به‌عنوان افراد مطلع و موثر جامعه خواست تا با انتقال مفاهیم سرشماری به افراد جامعه، زمینه مشاركت حداكثری مردم در سرشماری اینترنتی نفوس و مسكن سال جاری را فراهم سازند.
گردهمایی مسئولان روابط عمومی‌ها و مطلعان محلی شهرستان یزد با حضور فرماندار ، معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری، بخشدار بخش مركزی یزد، مشاور اطلاع‌رسانی فرماندار و جمعی از مسئولان روابط عمومی‌ها، دهیاران، روسای شورای شهر و روستاهای شهرستان یزد برگزار شد.
در این جلسه آموزش‌های لازم به افراد حاضر در جلسه ارائه و به سوالات آنان پاسخ داده شد6197/7536 **خبرنگار: كاظم سبحان زاده *دبیر: محمد حسین فلاح تفتی