گره محدوديت هاي قانوني بر تجاري سازي 'شيريني چاي' مراغه

مراغه – ايرنا - بسته هاي پلاستيكي حاوي' شيريني چاي' به عنوان سوغات شناخته شده مراغه همراه با نوشته هايي شبيه به نام تجاري همچنان با دست گره زده مي شود تا اين سوغاتي ارزان و پرطرفدار، شيريني بخش يك استكان چاي لب سوز مادر بزرگ ها در سراسر ايران باشد.

به گزارش ايرنا، سوغاتي 'شيريني چاي' مراغه را برخي افراد به اشتباه 'شكرپنير' مي نامند، اما در هيچ كجا با اين سبك و كيفيت يافت نمي شود و با طعم هاي متنوع، لذت يك چاي در بعد از ظهر يك روز باراني در كنار سماور زغالي مادر بزرگ و ايوان خانه اي رو به حياط را دو چندان مي كند.
سوغاتي 'شيريني چاي' مراغه كه در زبان محلي 'چاي شيرنيسي' ناميده مي شود، امروزه با طعم هاي ساده، هل، گل محمدي، زعفراني، پرتغالي و ... عرضه مي شود و طرفداران زيادي در گوشه كنار ايران و حتي خارج از كشور دارد.
به گفته توليدكنندگان اين شيريني، كه توليد آن را به صورت استاد شاگردي فرا گرفته اند، تجاري سازي اين سوغاتي و فروش آن در ساير شهرهاي كشور همچنان در گير و دار برخي محدوديت هاي قانوني است و مسئولان بايد فكري به حال تسهيل اين قوانين بكنند.
توليد كننده و فروشنده 'شيريني چاي' در سراج بازار مراغه به ايرنا گفت: بسته بندي و تجاري سازي شيريني چاي مراغه نيازمند دريافت شناسه نظارت كارگاهي/كد بهداشتي/ بوده و دريافت اين كد نيز منوط به برخورداري از برخي شرايط مانند وسعت بيش از120 مترمربعي براي كارگاه هاي توليدي است.
مهدي حسين زاده افزود: توليد شيريني چاي و فروش در محل كارگاه نيازي به فضاي بزرگ ندارد و به واسطه اين محدوديت، دريافت كد بهداشتي و بسته بندي آن كه به فروش گسترده در سطح كشور منجر مي شود، با مشكل مواجه است.
يك توليد كننده و فروشنده ديگر در محوطه حمام تاريخي خواجه نصير مراغه با اشاره به اينكه ضرر اين شيريني از قند كمتر است، گفت: براي درست كردن شيريني چاي فقط از شكر استفاده و گاهي به آن افزودني هاي معطر و مفيدي چون گل محمدي اضافه مي شود.
محمدرضا باقري افزود: حدود 60 نفر در اين شهرستان از توليد و فروش 'شيريني چاي' ارتزاق مي كنند و تجاري سازي آن با هدف عرضه در ساير شهرها مي تواند به رونق كسب و كار و اشتغالزايي بيشتر منجر شود.
مدير غذا و داروي دانشكده علوم پزشكي مراغه نيز به ايرنا گفت: مغازه هاي فعال در توليد و عرضه 'شيريني چاي' مراغه همانند قنادي ها به واسطه دريافت پروانه كسب تنها مي توانند نسبت به توليد محدود و عرضه آن در محل اقدام كنند و چون شناسه نظارت كارگاهي ندارند، نمي توانند اين سوغاتي را در ساير شهرها به فروش برسانند.
دكتر آرش خرمي با اشاره به مراحل صدور شناسه نظارت كارگاهي افزود: اين واحدهاي صنفي بايد ابتدا نسبت به ثبت نام تجاري در اداره ثبت مالكيت صنعتي اقدام كرده و با برخورداري از شرايط لازم از جمله داشتن مسئول فني، عقد قرارداد با آزمايشگاه مواد غذايي و دارا بودن فضاي فيزيكي بالاي 120 متر مربع شامل انبار، محل توليد و سرويس هاي بهداشتي نسبت به دريافت شناسه نظارت كارگاهي اقدام كنند.
به گفته وي فروش 'شيريني چاي' با شرايط فعلي و بدون دريافت شناسه در شهرها و فروشگاه هاي ديگر ممكن نيست و با برخورد شبكه بهداشت و درمان مواجه مي شود و اين در حالي است كه دانشكده علوم پزشكي مراغه نظارت دقيق بر روي بهداشت اين اصناف دارد.
محمد مشتري، مديرعامل انجمن تاريخ پژوهان مراغه نيز گفت: توليد و عرضه 'شيريني چاي' در فرهنگ مردم مراغه بيش از يك قرن سابقه دارد و پدر شاعر پرآوازه مراغي، استاد ميرزا حسين كريمي و چند نفر از متنفذين ديگر اين شهر به اين حرفه مشغول بوده اند.
به گزارش ايرنا در حالي تجاري سازي و اشتغال صدها نفر ديگر از مردم مراغه به واسطه توليد و فروش 'شيريني چاي' در هاله اي از ابهام قرار دارد كه توليد كنندگان و عرضه كنندگان اين سوغات كم نظير شرايط لازم براي دريافت شناسه نظارت كارگاهي را ندارند و اين قانونگذاران و مسئولان ذيربط هستند كه بايد فكري به حال اين اصناف سنتي باشند.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري جنوب تبريز واقع شده و برخي از سوغاتي هاي آن مانند 'باسلوق' و 'صابون مراغه' شهرت جهاني دارند.
گزارش از:عليرضا فولادي/دبير: محمد عزيزي راد
3072/518