۲۹ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۹:۴۸
کد خبر: 82235506
۰ نفر
60 باب مدرسه در تيران و كرون فرسوده است

تيران و كرون، اصفهان - ايرنا - رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان تيران و كرون گفت: 60 باب مدرسه در اين شهرستان فرسوده و نيازمند مرمت و مقاوم سازي است.

عليرضا مرزبان روز دوشنبه در گفت وگو باايرنا افزود: 60 درصد از مدارس شهرستان تيران و كرون فرسوده است واين معضل مهمترين چالش فراروي آموزش و پرورش اين شهرستان است.
وي بيان كرد: با توجه به گستردگي شهرستان تيران و كرون و جمعيت دانش آموزي بالاي آن در بعضي از مناطق مدرسه وجود ندارد و دانش آموزان بايد به ادامه تحصيل به بخش هاي ديگر سفر كنند و يا به دليل كمبود فضاي آموزشي حجم دانش آموز در بعضي از مدارس بيش از ظرفيت آن مركز است.
رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان تيران و كرون با اشاره به نقش خيران مدرسه ساز در تامين بخش عمده اي از نياز آموزشي شهرستان گفت: اعتبارات آموزش و پرورش قادر به جبران نيازهاي آموزشي و پرورشي دانش آموزان و تاسيس مدارس نيست كه نيازمند حمايت بيش از بيش خيرين و ساير دستگاه هاي اجرايي است.
وي با اشاره به اينكه تربيت نيروي انساني براي كشور مهمترين رسالت آموزش و پرورش است، تصريح كرد: تعامل ادارات و نهادها با آموزش و پرورش در تحقق اين رسالت مهم كه منفعت آن به همه مردم مي رسد امري ضروري و غير قابل انكار است.
مرزبان با اشاره به استعدادهاي دانش آموزان در شهرستان تيران و كرون گفت: در سال تحصيلي گذشته دانش آموزان نيز شهرستان در مسابقات علمي، فرهنگي، هنري در سطح ملي و استاني خوش درخشيدند و موفق به كسب رتبه هاي برتر شدند.
وي همچنين به شناسايي هزار و 400 دانش آموز نيازمند در شهرستان تيران و كرون اشاره كرد و گفت: تامين نيازهاي اين دسته از دانش آموزان در آستانه سال نو تحصيلي امري ضروري است كه با حمايت خيران و عموم مردم نيازهاي اين دانش آموزان بايد تامين شود تا اينكه در كنار ساير دانش آموزان مشغول به تحصيل شوند و از تحصيل باز نمانند.
شهرستان تيران و كرون بيش از 10 هزار دانش آموز دارد كه در 100 مدرسه در سال تحصيلي جديد مشغول به تحصيل مي شوند.
مهد/ 7137/ 6022