تساوی ایران و آذربایجان/حسن زاده ایران را به بازی با برزیل فرستاد!

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتسال ایران با تساوی مقابل اذربایجان و سوم شدن در گروه، حریف تیم ملی برزیل در یك هشتم نهایی شد.

تیم ملی فوتسال ایران درسومین وآخرین بازی مرحله گروهی خود در جام جهانی از ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز(دوشنبه) به مصاف تیم ملی آذربایجان رفت و در پایان بازی با نتیجه سه بر سه متوقف شد.
گل های ایران در این بازی را احمد اسماعیل پور، فرهاد توكلی و حسین طیبی به ثمر رساندند.
سید محمد ناظم الشریعه در این دیدار نیز از جاوید، اسماعیل پور، حسن زاده و توكلی در تركیب اولیه استفاده كرد اما درون دروازه سپهر محمدی به جای علیرضا صمیمی محروم قرار گرفته بود.
تیم ملی ایران بازی را تهاجمی آغاز كرد و احمد اسماعیل پور در همان دقیقه اول، گل ایران را به ثمر رساند اما در یك رفت و برگشت تیم حریف صاحب ضربه كرنر شد و تنها ۲۸ ثانیه بعد از گل ایران، آذربایجانی ها با شوت محكم به گل تساوی رسیدند.
در ادامه هر دو تیم یك بار توپ را به تیر دروازه تیم مقابل زدند و بازی پایاپای دنبال شد. اما شاگردان ناظم الشریعه در پنج دقیقه آخر نیمه برتر از حریف ظاهر شدند و موقعیت های مسلم گلزنی توسط ملی پوشان از دست رفت تا نیمه اول با تساوی یك بر یك به پایان برسد.
با شروع نیمه دوم بازهم ایران بود كه بهتر آغاز كرد و در دقیقه ۲۲ توسط فرهاد توكلی به گل دوم رسیدامالحظاتی بعد برتری ایران به خطرافتاد وگل دوم و تساوی آذربایجان با شوتی نه چندان پرقدرت وارد دروازه سپهر محمدی شد. اما در حالی كه این فوتسالیست های ایران بودند كه روی توپ و میدان تسلط داشتند، اشتباه مرگبار اصغر حسن زاده بازیكن آذربایجان را در موقعیت گلزنی قرار داد و ایران گل سوم را در دقیقه ۳۴ به بدترین شكل ممكن دریافت كرد.
بازیكنان ایران روی یك حركت تیمی حسین طیبی را صاحبه موقعیت گلزنی كردند و این بار حسین طیبی در دقیقه ۳۵ موفق شد گل تساوی را برای ایران به ثمر برساند. در فاصله ۲ دقیقه تا پایان بازی ناظم الشریعه از سیستم پاورپلی استفاده كرد و ایران با پنج بازیكن حمله كرد تا گل برتری را به بزند. چند موقعیت نیز روی این تاكتیك بدست آمد اما همه آن ها از دست رفت و بازی با تساوی سه بر سه به پایان رسید.
از نكات این بازی می توان به حضور بیشتر محمد كشاورز در زمین نسبت به بازی های قبل اشاره كرد. محمد طاهری دیگر بازیكن با تجربه ایران به دلیل مصدومیت به میدان نرفت. قدرت بهادری نیز به دلیل مصدومیت جام جهانی را از دست داده است.
تیم ملی فوتسال ایران با نتیجه ای كه در بازی امروز كسب كرد در مرحله یك هشتم نهایی حریف برزیل شد.این بازی از ساعت یك و سی دقیقه بامداد پنج شنبه برگزار خواهد شد.
ورزشی *‌خبرنگار مهدی رهبر*‌دبیر علی شهیدیان