امام جمعه گرگان: گفت وگو لازمه ترویج امربه معروف و نهی از منكر است

گرگان - ایرنا- نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: برای ترویج امر به معروف و نهی از منكر باید گفت و گو را گسترش داد و برخوردهای فیزیكی در این بخش موثر نیست.

به گزارش شامگاه یكشنبه ایرنا از دفتر امام جمعه گرگان آیت الله سید كاظم نورمفیدی در جلسه ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منكر گلستان، با بیان این كه شرایط امروز بسیار متفاوت و دشوارتر از گذشته شده است، بیان كرد: امروز باید كارها را به بهترین شكل و با برنامه ریزی انجام داد، یكی از این كارها فریضه مهم امر به معروف و نهی از منكر است.
امام جمعه گرگان با اشاره به گزارش های ارائه شده توسط دستگاه های مختلف در حوزه امر به معروف و نهی از منكر، اظهار كرد: گزارش های ارائه شده مثبت بوده، اما نحوه اجرا بسیار مهم است، باید افراد را نصیحت كرد و این كار موثرتر از بگومگو با آنها می باشد.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با تاكید بر لزوم حضور افراد تاثیرگزار و با بیان گویا، اظهار كرد: رسول اكرم (ص) وقتی می خواستند به ایران و روم مامور بفرستند افرادی را انتخاب كردند كه بهترین قیافه ها را داشتند تا وقتی آنجا می روند شكوه ظاهری ایران آنها را مجذوب خود نكند.
امام جمعه گرگان تصریح كرد: نصیحت باید حساب شده باشد و ظاهر و بیان افراد در پند دادن مهم است، نیروی انتظامی هم حضور داشته باشد، اما فقط باید رصد كند و افراد را بخواهد تا در محیطی مناسب و به دور از مكان های انتظامی و اداری آنان را نصیحت كند نه این كه بخواهد در خیابان برخورد نماید.
آیت الله نورمفیدی با تاكید بر ترویج گفت و گو در حوزه امر به معروف و نهی از منكر، بیان كرد: حجاب، فرهنگ و اعتقاد است و نمی توان آن را با برخورد فیزیكی درست كرد.
نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان این كه برخورد اشتباه در این حوزه موج منفی ایجاد می كند، اضافه كرد: در اجرای امر به معروف و نهی از منكر باید افرادی انتخاب شوند كه آرام، متین و جا افتاده باشند و برخورد مناسب كنند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری همچنین خواستار فرهنگ سازی ریشه ای توسط آموزش و پرورش شد و گفت: آموزش و پرورش باید در مسائل ریشه ای فرهنگ سازی كند و این كار مستمر و پیگیرانه باشد.
1648

سرخط اخبار استان‌ها