۲۸ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۱:۰۸
کد خبر: 82234237
۰ نفر
ضوابط دانشگاه شهيد بهشتي براي پوشش دانشجويان دختر و پسر

تهران - ايرنا - برخي ضوابط پوشش دختران و پسران دانشجو در تعهدنامه انضباطي دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتي مورد اشاره قرار گرفته و بر رعايت آن از سوي دانشجويان تاكيد شده است.

به گزارش ايرنا از دانشگاه شهيد بهشتي، ثبت نام دانشجويان جديد الورود مقطع كارشناسي سال تحصيلي 96 - 95 دانشگاه شهيد بهشتي از 31 شهريور ماه بصورت غيرحضوري انجام مي گيرد.
يكي از فرم هايي كه پذيرفته شدگان در زمان ثبت نام موظف به تكميل و اجراي آن هستند، فرم تعهدنامه انضباطي دانشجويان است؛ رعايت موارد اين فرم الزامي و عدم رعايت آن تخلف انضباطي محسوب شده و بر اساس آيين نامه انضباطي دانشجويان، مورد رسيدگي دانشگاه قرار خواهد گرفت.

** برخي ضوابط رفتاري دانشجويان
همراه داشتن كارت دانشجويي در بدو ورود به محيط دانشگاه، رعايت ضوابط و مقررات آموزشي و پرهيز از هرگونه نزاع و درگيري، رعايت احترام متقابل در برخورد با ساير دانشجويان، اساتيد و كاركنان دانشگاه، رعايت مقررات و موازين مربوط به پوشش اسلامي، رعايت مقررات و ضوابط مربوط به خوابگاه دانشجويي، عدم تجمع و يا ايستادن در اماكن عمومي دانشگاه بگونه اي كه باعث ايجاد مزاحمت شود، برخي از ضوابط رفتاري دانشجويان دختر و پسر دانشگاه شهيد بهشتي را تشكيل مي دهد.
علاوه بر اين موارد، هرگونه فعاليت براي عضويت و يا همكاري و يا هرگونه مساعدت با گروه هاي ملحد و عرفان‌هاي نوظهور (مانند شيطان پرستي و غيره) و يا شركت‌هاي هرمي (همانند گلدكوئيست و امثالهم) جرم بوده در صورت مشاهده با آن برخورد قانوني خواهد شد؛ استعمال دخانيات نيز در تمام اماكن مربوط به دانشگاه ممنوع است.

** ضوابط پوشش دانشجويان دختر
براساس تعهدنامه انضباطي دانشگاه شهيد بهشتي، قسمتي از ضوابط پوشش دانشجويان دختر بدين شرح است:
لباس‌ها همواره بايد ساده و آراسته، با وضعيت مناسب و در شان دانشگاه بوده و با لباس‌هاي ساير محيط ها نظير جشن ها، محيط هاي تفريحي، ورزشي متفاوت و به دور از مدهاي افراطي باشد.
رنگ لباس‌ها بايد متعادل بوده و تند و زننده نباشد و موجب جلب توجه نشود. كفش ها بايد ساده و در خور شان و منزلت دانشگاه باشد. پاشنه‌هاي خيلي بلند (بالاي 5 سانت) پوتين هاي بلند (تا زانو) و كفش‌هايي كه در مهماني‌ها و مجالس ويژه استفاده مي شود، مجاز نيست.
پوشيدن جوراب در محيط هاي آموزشي لازم است. جواهرات و زيورآلات مورد استفاده در محيط آموزشي بايد از مصاديق مجاز (مانند حلقه ازدواج، ساعت و غيره) باشد.
استفاده از مواد معطر تند مجاز نيست. طول ناخن ها بايد مناسب باشد، استفاده از لاك، ناخن مصنوعي و جواهرات ممنوع است.
استفاده از كلاه بدون مقنعه ممنوع است. استفاده از شلوارهاي چسبان و كوتاه و شلوارهايي كه عمدا پاره يا وصله داشته باشد، مانتوهاي جلوباز يا بدون دگمه و چادرهاي نامناسب مانند چادرهاي نازك و توري ممنوع است.

** ضوابط پوشش دانشجويان پسر
بر اساس تعهدنامه انضباطي دانشگاه شهيد بهشتي، قسمتي از ضوابط پوشش دانشجويان پسر بدين شرح است:
استفاده از كراوات و پاپيون از هر نوع ممنوع است؛ استفاده از شلوارهاي كوتاه و چسبان، تنگ و نازك و شلوارهايي كه تعمدا پاره و وصله داشته باشد، ممنوع است.
استفاده از زيورآلات (به استثناي حلقه ازدواج)، گردن بند، زنجير، مچ بند، دست بند ممنوع است.
استفاده از رنگ‌ها و آرايش‌هاي مو بصورت تند و زننده (مش كردن، فر كردن، بافتن و برداشتن ابرو) بلند بودن مو بيش از حد معمول بطوريكه از يقه لباس پايين تر بيايد، ممنوع است.
لباس‌هاي اندامي مردانه، تنگ و چسبان، آستين خيلي كوتاه مانند حلقه اي يا ركابي ممنوع است.
** خبرنگار: حميدرضا بازگشا
** دبير: اميد غياثوند
فراهنگ ** 9187 ** 1071