تیم ملی فوتبال 5 نفره فینالیست شد/رویارویی با تیم قدرتمند برزیل

ریو - ایرنا - تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران با پیروزی بر آرژانتین به فینال رقابت های فوتبال پنج نفره بازی های پارالمپیك ریو راه یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، این دیدار راس ساعت 3:30 روز جمعه به وقت تهران آغاز شد و تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران با پیروزی بر آرژانتین توانست به مرحله فینال راه یابد.
تیم ملی كشورمان در این دیدار در وقت قانونی به تساوی صفر بر صفر رسید و در ضربات پنالتی با نتیجه دو بر یك آرژانتین را از پبش روی برداشت و فینالیست شد.
این دیدار با تشویق تیم ایران توسط برزیلی ها همراه بود و بازیكنان ایران و آرژانتین در یك دیدار نزدیك در وقت قانونی به تساوی صفر بر صفر رضایت دادند.
ضربات پنالتی در پایان وقت اضافه حكم به صعود ایران به دیدار فینال این رقابت ها داد و در نهایت ملی پوشان با حساب دو بر یك در مقابل آرژانتین پیروز شدند.
كاروان پارالمپیك كشورمان تاكنون 7 طلا، 6 نقره و 6 برنز كسب كرده است.
مدال های ایران تا روز هشتم به شرح زیر است:
طلا: ساره جوانمردی (2 طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با كمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با كمان)
نقره: سامان پاكباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه ناصری (پرتاب دیسك)، نعمتی و رنجبر (میكس ریكرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه) و سجاد نیك پرست (پرتاب نیزه)
برنز: پیمان نصیری (دوی 1500 متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با كمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه) و جواد حردانی(پرتاب نیزه) و محسن كائیدی (پرتاب نیزه)
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیك 2016 ریو از 18 شهریور ماه با حضور چهار هزار و 350 ورزشكار از 159 كشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا 28 شهریورماه ادامه خواهد داشت.
كاروان ورزشی كشورمان با عنوان «منا» متشكل از 111 ورزشكار در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازی ها حضور دارد.
ورزشی**1545**1067**1647