۲۵ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۰:۰۲
کد خبر: 82230920
۰ نفر
برخورد پلیس با موتورسواران متخلف همدان تشدید شد

همدان - ایرنا - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان گفت: برخورد پلیس با موتورسواران متخلف تشدید شده است و وسیله نقلیه موتورسواران متخلف در صورت توقیف تا 15 مهرماه ترخیص نمی شود.

سرهنگ علی فكری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: با توجه به آغاز بازگشایی مدارس به منظور جلوگیری از بروز سوانح و برخورد با موتورسواران متخلف و مزاحم در دستور كار قرار گرفت.
وی اضافه كرد: وسیله نقلیه افرادی كه با موتورسیكلت اقدام به انجام حركت های نمایشی، لایی كشیدن، تك چرخ و حركت های مخاطره آمیز می كنند توسط عوامل پلیس راهور توقیف می شود.
وی ایجاد آلودگی صوت با تغییر در اگزوز موتورسیكلت و نصب بوق با صداهای ناهنجار را نیز از مصادیق تخلف دانست و گفت: پلیس با این نوع تخلف ها برخورد می كند.
رئیس پلیس راهور استان همدان هدف از اجرای طرح برخورد با موتورسواران متخلف را كاهش مزاحمت توسط موتورسواران ذكر كرد.
سرهنگ فكری اظهار كرد: 28 نفر از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه در سوانح درون شهری جان باختند كه 29 درصد معادل هشت نفر از آنان موتورسوار و ترك نشین این وسیله نقلیه بودند.
وی تاكید كرد: طبق آمار پزشكی قانونی علت مرگ 62 درصد از موتورسواران هنگام بروز سوانح، استفاده نكردن از كلاه ایمنی است كه امید می رود این توصیه پلیس جدی گرفته شود.
به گزارش ایرنا وی گفت: به منظور ارتقای فرهنگ استفاده صحیح از موتورسیكلت آموزشگاه موتورسیكلت در 2 شهرستان همدان و بهار راه اندازی شده است.
12 هزار دستگاه موتورسیكلت امسال در همدان توقیف شده است.
7526/2087** خبرنگار- علیرضا جهانگیری * دبیر- زهرا پیرنیا