۲۴ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۴۸
کد خبر: 82229956
۰ نفر
61 میلیون دلار محصولات شركت های تعاونی مازندران صادر شد

ساری - ایرنا - مدیر كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعی مازندران گفت : 61 میلیون دلار محصولات شركت های تعاونی این استان در سه سال اخیر به كشورهای دیگر صادر شد .

كامران اصغری روز چهارشنبه در یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر مازندران افزود : این میزان صادرات از آغاز فعالیت دولت یازدهم تاكنون انجام شد .
وی بیشتر محصولات صادراتی شركت های تعاونی مازندران را مركبات اعلام كرد و ادامه داد : با وجود 14 هزار شركت تعاونی در استان ، می توان از ظرفیت بالای این مجموعه ها برای صادرات استفاده كرد.
مدیر كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعی مازندران میزان تسهیلات پرداختی به شركت های تعاونی استان در سه سال اخیر را بیشتر از یك هزار و 300 میلیارد ریال برشمرد و افزود : با توجه به مشكلات مالی سال گذشته دولت ، افزایش پرداخت تسهیلات در سال جاری پیش بینی می شود .
وی از راه اندازی شركت های تعاونی جدید به عنوان بخش دیگری از فعالیت دولت یازدهم نام برد و ادامه داد : در همین زمینه 900 شركت تعاونی در سه سال اخیر در مازندران راه اندازی شد و فعالیت خود را آغاز كردند .
به گفته اصغری سهم 25درصدی تعاون در اقتصاد كشور با قبول و باور جایگاه و نقش اثرگذار این مجموعه ها در تولید ، اشتغال و كار آفرینی نمود خواهد یافت .
وی ادامه داد : هم اكنون گروه های كوچك و خرد شركت های تعاونی كه با سرمایه اندك و محدود افراد گاها با نسبت خانوادگی شكل گرفتند و در حال فعالیت هستند .
مدیر كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعی مازندران گفت : در فضای با مشكلات مالی و اقتصادی كنونی كشور كه ناشی از وجود سالها تحریم است ، این تعاونی ها می توانند به خوبی وارد عرصه فعالیت شوند .
وی كه برخی مسائل انتسابی از سوی برخی افراد مبنی بر حاشیه خطاب دادن تعاونی ها را شایسته ندانست، ادامه داد : این مجموعه ها گام های كوچك اما خوبی را با همكاری و همراهی افراد انجام می دهند .
مازندران دارای بیش از 14 هزار شركت تعاونی است .
2096/1899