امام جمعه یزد: بازخوانی واقعه غدیر موجب وحدت امت اسلام است

یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: بازخوانی و تبیین ابعاد واقعه بزرگ غدیر عامل اصلی وحدت بین امت اسلام است .

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدرضا ناصری روز سه شنبه به مناسبت هفته امامت و ولایت در جمع خبرنگاران یزد با تبیین برنامه های بنیاد بین المللی غدیر در استان، افزود: این بنیاد در سال 1380 فعالیت خود را در كشور آغاز كرده و شناسایی ابعاد نهج البلاغه و غدیر خم بخصوص تبیین آن برای مردم و جوانان از هدف های مهم تشكیل بنیاد بین المللی غدیر است .
وی ادامه داد: این بنیاد با همكاری دستگاه های فرهنگی در سال های اخیر در استان برای تبیین واقعه غدیر فعالیت های خوبی را انجام داده است.
آیت الله ناصری گفت: باید با برنامه های مختلف مذهبی و فرهنگی مردم و جوانان را در جریان دقیق ابعاد واقعه غدیر قرارداد كه در این استان یك تعامل بسیار خوب بین دستگاه های اجرایی در این زمینه وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد خاطر نشان كرد: بر اساس آیات و روایات مختلف فلسفه اصلی واقعه بزرگ غدیر همان هدایت انسان ها در طول تاریخ در مسیر حق و معنویت است .
آیت الله ناصری از آحاد مردم، دستگاه های فرهنگی و مبلغان خواست تا در هفته امامت و ولایت بنحو شایسته نسبت به تبیین واقعه غدیر اقدام كنند.
وی راه عزت و سعادت امت اسلام را در شناخت حقیقی غدیر و تلاش برای حركت در مسیر ارزش های معنوی و دستورهای ائمه اطهار (ع) ذكر كرد .
از قربان تا عید غدیر خم به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است.
7536/ 6014/

سرخط اخبار استان‌ها