بيش از 30 ميليارد ريال كالاي قاچاق در مرز شوشمي كشف و ضبط شد

كرمانشاه- ايرنا- فرمانده هنگ مرزي پاوه گفت: بيش از 30 ميليارد ريال كالاي قاچاق با تلاش نيروهاي مرزباني در مرز شوشمي اين شهرستان كشف و ضبط شد

سرهنگ حجت اله كريمي روز سه شننبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا؛ با بيان اينكه مقابله با قاچاق و ورود و خروج غيرمجاز كالا بطور جدي در دستور كار مرزباني قرار دارد؛ افزود: كالاهاي كشف شده شامل انواع لاستيك خارجي، پارچه، رسيور ماهواره، لوازم آرايشي، پوشاك، كيف و كفش، محصولات كشاورزي و باغي است.
وي اظهار كرد: در اين ارتباط تعدادي دستگير و تحويل مراجع قضايي شدند.
فرمانده هنگ مرزي پاوه از هم افزايي مطلوب مرزباني با ديگر نيروهاي نظامي، انتظامي و امنيتي خبر داد و گفت: اين مهم موجب شده تا مرزهاي جمهوري اسلامي ايران در محور شهرستان پاوه از امنيت پايداري برخوردار بوده و يكي از امن ترين مرزهاي كشور باشند.
سرهنگ كريمي؛ به اوضاع ناامن كشور همسايه (عراق) اشاره كرد و گفت: نيروهاي مرزباني در كنار ديگر نيروهاي مستقر در مرز پاوه با اقتدار كامل هرگونه تحركي را زيرنظر داشته و با هر نوع موردي كه منجر به خدشه دار شدن امنيت موجود در مرزهاي شهرستان شود با قاطعيت برخورد خواهند كرد.
فرماندار پاوه هم با قدرداني از زحمات نيروهاي نظامي، انتظامي و امنيتي در انسداد كامل مرزهاي شهرستان گفت: كساني كه قصد انجام فعاليت هاي اقتصادي دارند مي توانند از ظرفيت دو بازارچه پيله وري و بازارچه مبادلات مرزي شهرستان در چهارچوب قانون استفاده كنند.
پرويز ايده پور در گفت و گو با ايرنا خطاب به كساني كه مبادرت به واردات كالاهاي قاچاق كرده؛ گفت: اينها بايد بدانند كه كالاهاي آنان داراي هيچ گونه استانداردي نيست و به ويژه مواد خوراكي و محصولات كشاورزي وارده شده كاملا آلوده هستند و ما به هيچ عنوان اجازه نخواهيم داد كه اين كالاهاي آلوده را به فروش برسانند.
شهرستان پاوه با بيش از 60 هزار نفر جمعيت در شمال غربي كرمانشاه قرار دارد و 84 كيلومتر مرز مشترك با كشورعراق دارد.
7448/8066

سرخط اخبار استان‌ها