۲۳ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۱۴
کد خبر: 82228405
۰ نفر
برگزاری اولین مدرسه تابستانه علوم اعصاب شناختی ویژه دانشجویان

تهران- ایرنا- اولین مدرسه تابستانه علوم اعصاب شناختی ویژه دانشجویان امروز -سه شنبه- با حضور 55 دانشجو از سراسر كشور در پژوهشكده علوم شناختی گشایش یافت.

دبیر كمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا هدف از برگزاری این مدرسه تابستانه را معرفی رشته های حوزه علوم شناختی شامل زبان شناسی، انسان شناسی، روان شناسی، علوم اعصاب، فلسفه ذهن و هوش مصنوعی و آموزش پژوهش عنوان كرد و گفت: این مدرسه به مدت یك هفته ادامه دارد.
دكتر رضا پناهی افزود: دانشجویان شركت كننده در این مدرسه بین رشته ای، از رشته های مهندسی پزشكی، پزشكی، روان شناسی، علوم پایه، علوم انسانی و هنر و دارای مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد هستند.
به گفته پناهی، دانشجویانی نیز با مدرك دكترا از سایر رشته ها مانند مهندسی و برق در این دوره آموزشی شركت دارند؛ شركت كنندگان علاوه بر شناخت كاركردهای مختلف مغز و ذهن، شنبه 27 شهریور ماه به مناسبت روز شعر و ادب فارسی در كلاس آموزشی هنر و علوم شناختی با حضور جمعی از شعرا و كارگردانان كشور شركت می كنند و با موضوعات مرتبط با این حوزه نیز آشنا می شوند.
دبیر كمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با پژوهش محور خواندن این مدرسه تابستانه اظهار كرد: دانشجویان به صورت گروه های چند نفره یك ایده پژوهشی را به عنوان پیش پروژه (پیش پروپزال) انتخاب می كنند و آن را برای داوری ارایه می دهند.
پناهی با بیان اینكه این ایده می تواند زمینه انجام یك پروژه تحقیقاتی گروهی دانشجویی باشد، افزود: در روز اختتامیه این مدرسه، از بین ایده های ارایه شده یك مورد به عنوان ایده برتر برگزیده و تقدیر می شود.
وی گفت: برخی از كلاس های این مدرسه تابستانه در دانشگاه علوم پزشكی ایران و مركز پژوهش های IPM برگزار می شود و دانشجویان ضمن آن، از بخش های مختلف این مراكز بازدید می كنند و با فعالیت های آنها آشنا می شوند.
علمی**1834**2017