امام جمعه اراك: ولایت پذیری شالوده تفكر شیعی و محور واقعه غدیر است

اراك - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك گفت: ولایت پذیری شالوده تفكر شیعی و محور واقعه عظیم غدیر به عنوان اساس حاكمیت اسلامی است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه به مناسبت دهه امامت و ولایت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دهه با فضیلت فرصت مناسبی برای تبیین اهمیت امامت و ولایت در جامعه است و باید تشریح ابعاد شخصیتی امام علی(ع) محور برنامه ها قرار گیرد.
وی ادامه داد: تفكر ولایی قدرت نرم و از اصول پایه دین مبین اسلام است و پیام واقعه غدیر، ولایت پذیری و تبعیت از قرآن و عترت است كه باید زوایا و ابعاد این پیام مترقی به بهترین شكل بازگو و منتشر شود.
وی اضافه كرد: حضرت محمد(ص) به دستور خداوند، امام علی(ع) را كه اسوه فضیلت‌ها و ارزش بود به بشریت معرفی كرد تا پس از خود امت اسلامی به گمراهی و تباهی رهسپار نشوند.
به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در استان مركزی بیان كرد: واقعه غدیر حامل مهمترین‌ و تعیین كننده‌ترین مسئله دین مبین اسلام یعنی ولایت پذیری است و الگوی زندگی اسلامی را ارائه داده است.
وی بیان كرد: در واقعه غدیر چگونگی تشكیل حكومت اسلامی و اداره‌ جامعه به بهترین شكل نشان داده شده است.
آیت الله دری نجف ابادی گفت: تبیین و اشاعه تفكر ولایی عنصری كلیدی در اسلام، ضامن دین و نگهدارنده واجبات و مستحبات است.
به گزارش ایرنا، امام جمعه اراك ادامه داد: امامت و ولایت بزرگترین نعمت در اسلام است و دشمنان همواره تلاش می كنند با ایجاد تفرقه، مردم را از ولایت جدا كنند تا به خیال خود به اهداف پوچ و خیالیشان برسند.
وی افزود: پرداختن به مفهوم ولایت، ناب ترین مفهومی است كه می تواند ضمن تحكیم مبانی حكومت دینی و فلسفه سیاسی اسلام و نیز اثبات بطلان سفسطه جدایی دین از سیاست، چراغی فراروی جامعه اسلامی باشد.
از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است.
3017/6013/

سرخط اخبار فرهنگ