بین الحرمین جای سوزن انداختن نیست/طنین دعای عرفه با دل های شكسته و اشك های سوزان

كربلا- ایرنا- بین الحرمین سید الشهداء اباعبدالله الحسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) در كربلای معلا جای سوزن انداختن نیست و طنین دعای عرفه دل های شكسته زائران حسینی كه به هر دلیل امسال از حج بیت الله الحرام و ایستادن در صحرای عرفه محروم شده اند، اشك های سوزان را از چشم ها جاری كرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، زائران حسینی از جمهوری اسلامی ایران و عراق و كشورهای دیگر با پوشیدن لباس سفید در زیر آفتاب در بین الحرمین نشسته اند و خالصانه دعای عرفه را قرائت خوانده و اشك می ریزند و برای خلاصی مسلمانان از حكام جور و ظلم و پایان بحران ها در منطقه و برقراری امنیت و ثبات دعا می كنند.
بین الحرمین كه همواره در مناسبت های مختلف سیاه پوش می شود، امروز /یكشنبه/ با قامتی سفید شاهد حضور یكپارچه زائران سفید پوشی است كه از ایران و عراق و دیگر كشورهای عربی و اسلامی كه از حج امسال محروم شده یا نتوانستند در صحرای عرفه حضور یابند.
مراسم دعای عرفه در فضایی از معنویت با حضور و صدای روحانی شیخ علامه مرتضی شاهرودی از خطبای معروف عراقی در بین الحرمین برگزار شد در حالی كه همزمان بسیاری از رسانه های عراق این مراسم را پوشش می دادند و به طور مستقیم از شبكه های مختلف این كشور پخش می شد.
شیخ علامه مرتضی شاهرودی در ابتدای قرائت دعای عرفه كه منقول از اباعبدالله الحسین (ع) است به این نكته اشاره كرد كه روایات معتبره حاكیست كه خدای سبحان در روز عرفه اول به زائران امام حسین (ع) قبل از حجاج بیت الله الحرام در صحرای عرفه نگاه می كند.
او علت این اهتمام ویژه به زائران امام حسین (ع) در مناسبت های مختلف را ایثار خالصانه سید الشهدا (ع) و اهل بیتش در روز دهم محرم سال 60 هجری قمری دانست كه با جانفشانی خود دین ناب محمدی اسلام را از تحریف و انحراف حفظ كرد.
بر اساس این گزارش، حضور زائران ایرانی در مراسم امسال بیش از هر سال دیگر روحانی و معنوی بود و بسیاری از زائران كه پیش بینی می كردند امسال در كنار بیت الله الحرام باشند به دلیل اقدام رژیم آل سعود ناچار شدند خود را به كربلا رساندند و در كنار صحن اباعبدالله الحسین (ع) زیارت عرفه را به جای آوردند.
همزمان همبستگی و همدردی زائران عراقی و دیگر كشورها در بین الحرمین با زائران ایرانی محروم از مناسك حج كاملا روشن و آشكار بود و حضور كم سابقه زائران در این روز در بین الحرمین در این مراسم این همدردی و همبستگی را به وضوح آشكار كرد.
بسیاری از زائران در این روز برای آزادی مكه و مدینه از بند رژیم آل سعود و فرقه وهابیت دعا كردند و ابراز امیدواری كردند كه امنیت و صلح در كشورهای عراق، یمن، سوریه، لیبی و دیگر كشورهای اسلامی برقرار شود.
شیخ مرتضی شاهرودی بعد از پایان قرائت دعای عرفه از زائران حسینی خواست رو به مرقد اباعبدالله الحسین (ع) و سپس با یادآوری حادثه روز عاشورا و صدای العطش العطش كودكان امام حسین (ع) به ذكر روضه حسینی پرداخت كه بیش از پیش دل های شكسته را منقلب كرد.
زائران همچنین در ادامه برای ظهور امام عصر (عج) دعا كردند.
خاورم *3*353*1770*1144