خداويسي: دوران دانشجويي فرهادي را در «روزگار جواني» بازي كردم

تهران-ايرنا- بهزاد خداويسي بازي در سريال «روزگار جواني» را يكي از ماندگارترين نقش‌ هاي خود دانست و گفت: اين سريال بيان دوران دانشجويي اصغر فرهادي در قالب يك سريال بود.

به گزارش روز يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا از برنامه «خانواده يك»، بهزاد خداويسي با حضور در اين برنامه و در بخش «خاطره بازي» با اشاره به اينكه از 9 سالگي وارد عرصه هنرهاي نمايشي شده است، افزود: از سال 53 فعاليت هنري خود را با بازي در فيلم كوتاه آغاز كردم.
بازيگر فيلم «ضيافت» اضافه كرد: حضور در كانون پرورش‌ فكري كودك‌ و نوجوان و بازي در فيلم‌هاي كوتاه آغاز مسير بازيگري من بود. بعدها با موفقيت در آزمون سراسري و حضور در دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران، به صورت آكادميك نيز بازيگري و كارگرداني را تا مقطع كارشناسي‌ارشد دنبال كردم و پس از آن نيز براي گذراندن دوره دكتري به فرانسه رفتم.
خداويسي، سريال «روزگار جواني» را يكي از ماندگارترين نقش‌هاي خود دانست و ادامه داد: يكي از ويژگي‌هايي كه سبب شد اين سريال جايگاه خاصي بين مخاطبان پيدا كند، فيلم‌نامه بسيار خوب آن بود.
وي با اشاره به اينكه اصغر فرهادي نويسنده روزگار جواني بود، اضافه كرد: او به نوعي دوران دانشجويي خود را در قالب فيلمنامه اين سريال بيان كرد و البته نقش من نيز همان اصغر فرهادي دوران دانشجويي بود.
بازيگر سريال «سر نخ» در بخش ديگري با اشاره به نشر اشعارش، اظهار داشت: هرگز خودم را شاعر نمي‌دانم چراكه در اين كشور امثال فردوسي،حافظ، مولانا و سعدي شاعر خطاب مي‌شوند. كتاب «در كوچه پس‌كوچه‌هاي ونيز» در واقع بيان دلنوشته‌هاي من به زبان شعر است كه با پيشنهاد يكي از دوستان چاپ شد و البته نام اين كتاب نيز پيشنهاد خود ناشر بود.
وي خاطرنشان كرد: در سال‌هاي اخير از سينما دور نبودم و همواره وقت خود را صرف نوشتن فيلمنامه كردم.
برنامه «خانواده يك» به تهيه كنندگي«مصطفي شريفي» هر روز ساعت 11 از شبكه اول سيما پخش مي شود.
فراهنگ**9246**1027

سرخط اخبار فرهنگ