۲۰ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۲۱:۱۰
کد خبر: 82225792
۰ نفر
هنرمند خطاط افغانستانی تقدیر شد

تهران - ایرنا - نخستین نشست از سلسله برنامه‌های تقدیر از نخبگان فرهنگی و هنری افغانستان با عنوان دیدار آشنا به تقدیر از محمد مهدی میرزایی استاد خطاط گذشت.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا ، در این مراسم كه شامگاه شنبه در محل خبرگزاری فارس برگزار شد ، مدیرعامل این خبرگزاری ، فرهیختگان، شخصیت‌های هنرمند، جامعه ادبی و نویسندگان مهاجر، جامعه قرآنی و ورزشی مهاجرین، معلمان و مدیران مدارس ویژه افغانستان در ایران و اعضای انجمن‌های مختلف فرهنگی مهاجرین حضور داشتند.
سردبیر سایت افغانستان خبرگزاری فارس در این مراسم گفت: هدف اصلی این برنامه معرفی نخبگان مهاجر افغانستانی در ایران است چرا كه این قشر نخبگان به ویژه هنرمندان مغفول مانده‌اند، اعتقاد داریم كه معرفی چهره‌های ماندگار هنری مهاجرین، اثرات خوبی در جامعه ایران و افغانستان خواهد داشت.
روح‌الله‌ قاسمیان افزود: برنامه‌های آتی دیدار آشنا با تشكیل یك شورای سیاست‌گذاری برای انتخاب هنرمند‌ان، فرهیختگان در قشرهای مختلف برگزار خواهد شد و خبرگزاری فارس در سایر استان‌های مهاجرنشین نیز این نشست‌ها را ادامه خواهد داد.
وی گفت: راه اندازی سایت افغانستان و فعالیت در این حوزه توسط خبرگزاری فارس ، تقویت نگاه ها به موضوع افغانستان و مهاجرین در دو جامعه ایران و افغانستان، تغییر نگاهها به كشور افغانستان و همچنین معرفی بخش‌های پنهان، واقعیت‌ها و ظرفیت‌های معرفی نشده كشور افغانستان به مخاطبان است.
در این مراسم از تمبر یادبود رسمی جمهوری اسلامی ایران از محمد مهدی میرزایی هنرمند خوشنویس، رونمایی شد.
این گزارش حاكیست اجرای موسیقی و همخوانی توسط گروه نوای آشنا و اهدای لوح سپاس به استاد میرزایی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
فراهنگ 1417**1823