رئيس انجمن تيراندازي باكمان ايران: نعمتي ركورد خوبي به ثبت رساند

ريو - ايرنا - رئيس انجمن تيراندازي باكمان فدراسيون جانبازان و معلولان ايران گفت: تيم ملي تيراندازي باكمان شرايط خوبي دارند و زهرا نعمتي هم ركوردهاي خوبي را به ثبت رسانده است.

مجيد كهتري در پايان مرحله مقدماتي مسابقات تيراندازي باكمان پارالمپيك در گفت وگو با خبرنگاران اعزامي به ريو افزود: سعي كرديم فضاي مسابقه را براي زهرا نعمتي مساعد كرده و آرامش را به او برگردانيم.
وي افزود: نعمتي ركورد قابل قبولي را به ثبت رساند و شرايط خوبي در مرحله حذفي دارد. عنوان دومي وي خوب است چون فشار كمتري را تحمل مي كند. اميدواريم بتواند در اين مرحله عملكرد خوبي داشته باشد.
رئيس انجمن تيراندازي باكمان فدراسيون جانبازان و معلولان درخصوص ساير نمايندگان كشورمان گفت: غلامرضا رحيمي و ابراهيم رنجبر هم در جايگاه خوبي قرار دارند. محدثه كهنسال هم بيست و چهارم شد و ركوردهاي خودش را به ثبت رساند.
وي درباره رقابت نمايندگان كشورمان در ميكس تيمي هم اظهار داشت: در بخش ميكس تيمي هم ابراهيم رنجبر و زهرا نعمتي بايد با تيم فرانسه بازي كنند كه در اين بخش هم وضعيت خوبي داريم.
امروز تيراندازان ايران در بخش مردان «ابراهيم رنجبر» و «غلامرضا رحيمي» در كلاس c، «محدثه كهنسال» و «بانوي طلايي پارالمپيك لندن » در بخش زنان به ترتيب در كلاس هاي B و C، كار خود را آغاز كردند.
بر اين اساس نعمتي با ثبت ركورد 627 امتياز در مرحله تعيين رنكينگ به عنوان دومي دست يافت. وي بايد در دور حذفي با«زينت وليفا» حريفي از جمهوري آذربايجان روبه‎رو مي شود. نماينده چين هم با 637 امتياز اول شد.
همچنين محدثه كهنسال با 541 امتياز در بين 32 كماندار به عنوان 24 رسيد كه در مرحله بعد به مصاف حريف تركيه ايي مي‎رود.
در رقابت‎هاي تعيين رنكينگ بخش ريكرو مردان، «ابراهيم رنجبر» با 637امتياز در جايگاه نخست ايستاد و «غلامرضا رحيمي» با 624 امتياز پنجم شد. رنجبر و رحيمي به ترتيب در مرحله بعد به مصاف كماندار «جاناستس گينتس» ليتواني و «كيم جونگ هون» كره جنوبي مي روند.
ورزشكاراني از تايلند، آلمان و ژاپن هم در اين بخش به ترتيب دوم تا چهارم شدند.
در بخش ميكس ايران با تركيب زهرا نعمتي و ابراهيم رنجبر در مرحله تعيين رنكينگ با كسب 1264 امتياز اول شدند و تيم‎هاي چين و لهستان هم به ترتيب دوم و سوم شدند. در اين رشته 16 تيم حضور داشتند.
پانزدهمين دوره بازي هاي پارالمپيك 2016 ريو به طور رسمي از 18شهريورماه با حضور چهار هزار و 350 ورزشكار از بيش از160 كشور جهان به ميزباني شهر ريودوژانيرو برزيل آغاز شده است.
ايران نيز با 111ورزشكار (88 ورزشكار مرد و 23 ورزشكار زن) در 12رشته ورزشي با شعار «توكل، اراده و افتخار» براي هشتمين بار در اين رقابت ها حضور دارد.
اين بازي ها 28شهريور ماه به كار خود پايان مي دهد.
ورزشي**1545**9250**1379