مركز تجاری و فرهنگی ایران و هلند امروز گشایش می یابد

تهران- ایرنا- مركز تجاری و فرهنگی ایران و هلند امروز(جمعه) با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گشایش می یابد.

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسعود سلطانی فر كه به هلند سفر كرده، ضمن ملاقات با خانم بوسمیكر وزیر آموزش فرهنگ و علوم این كشور در شهر لاهه قرار است مركز تجاری و فرهنگی ایران و هلند (INTCC) را كه بخش خصوصی ایجاد كرده، بهره برداری كند.
هدف از تاسیس مركز تجاری و فرهنگی ایران و هلند، عرضه محصولات و تولیدات جمهوری اسلامی ایران همچون صنایع دستی، مبلمان، فرش، سفال و سایر محصولات تولیدی ایرانی در هلند و همچنین فراهم كردن زمینه ارتباط تنگاتنگ میان تجار و فعالان عرصه فرهنگ است.
در این ملاقات كه بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی این سازمان و علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه حضور داشتند، مسایل مختلف مربوط به روابط فرهنگی دو كشور بحث و تبادل نظر شد.
سلطانی فر در این دیدار ضمن بیان گوشه هایی از ظرفیت های متنوع موجود در كشورمان در زمینه میراث فرهنگی، موزه داری، صنایع دستی و گردشگری اعلام آمادگی كرد در تمام این عرصه ها همكاری های بیشتری میان دو كشور شكل گیرد.
طرف هلندی نیز ضمن استقبال از آمادگی ایران و بیان برخی ظرفیت های موجود در هلند، پیشنهاد كرد تا سفیران دو كشور و مدیران بخش های مختلف از سوی طرفین، زمینه انجام این همكاری ها را فراهم كنند.
سلطانی فر و هیات همراه همچنین به منظور آشنایی با ظرفیت ها، توانمندی ها و تجارب هلند در عرصه های مختلف فرهنگی، در جریان این سفر از یك مركز تحقیقات نساجی كه در زمینه لباس اقوام مختلف از جمله اقوام ایرانی در طول تاریخ فعالیت می كند، بازدید كردند.
فراهنگ**1003**1561