زمین خوردن حامل مشعل پارالمپیك درهوای بارانی

تهران- ایرنا- مارسیا مالسار مدال آور طلا برزیلی سابق پارالمپیك در هنگام حمل مشعل پارالمپیك در مراسم افتتاحیه بعد از زمین خوردن در هوای بارانی، شجاعانه از زمین برخاست و به راه خود ادامه داد.

به گزارش ایرنا از دیلی میل، ریودوژانیرو برای بازی های المپیك 2016، میزبان بیش از 43 هزار ورزشكار معلول است كه پای به این رقابت ها گذاشته اند.
در آستانه مراسم افتتاحیه دو هزار بلیت فروخته شد و افزایش فروش بلیت ها به این معنا است كه بر خلاف بازی های سه هفته قبل المیپك، بیشتر ورزشگاه ها پر خواهد شد.
مراسم افتتاحیه بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت تهران با آواز محلی و نورافشانی برگزار شد و درحالی كه مشعل پارالمپیك به ورزشكارسابق برزیلی در ورزشگاه ماراكانا سپرده شده بود، وی به خاطر بارش باران و لغزنده بودن زمین، تعادلش را از دست داد و به زمین خورد كه خیلی سریع توسط ماموران از زمین بلند شد و راه را ادامه داد.
رسوایی دوپینگ روسیه و محرومیت ورزشكاران روسی از حضور در پارالمپیك 2016، و نگرانی های مالی این بازی ها را تحت الشعاع قرار داده است.
اوایل بامداد امروز « سرفیلیب كراون » رییس كمیته بین المللی پارالمپیك خاطرنشان كرد كه پولی كه ریو برای هزینه سفر ورزشكاران وعده داده بود، پرداخت شد و 1.6 میلیون عدد از 2.5 میلیون عدد بلیت نیز فروخته شد.
زمانی كه كراون در پیامش از دولت برزیل برای همكاری در برگزاری این بازی ها تشكر كرد، تماشاگران برزیلی به نشانه اعتراض به دولت كشورشان چند ثانیه وی را هو كردند، اما در ادامه و زمانی كه او با زبان پرتغالی از آنها تشكر و از مردم ریو تشكر كرد بارها او را تشویق كردند.
آرتور نازمن رییس كمیته برگزاری بازی های المپیك و پارالمپیك ریو گفت: ‌شهر پارالمپیك آماده است.
سپس سرفیلیپ به جایگاه آمد و گفت:‌ 12 روز آینده ورزشكاران با عملكرد خود در پارالمپیك، معنای ورزش و توانایی واقعی را به نمایش خواهند گذاشت و همگان شاهد خواهند بود كه چگونه پارالمپیك الهام بخش افراد است.
وی افزود: پارالمپیك تمركز شما را از محدودیت ها به دنیای سرشار از امكانات و فرصت های بی انتها تغییر می دهد، شما را متعجب و هیجان زده می كند، ولی بیشتر از هر چیزی شما را تغییر می دهد.
سرفیلیپ ابراز امیدواری كرد: ورزشكاران پارالمپیك منصفانه بازی كنند و از مقررات پیروی نمایند .
ماریو آندرادا سخنگوی بازی های پارالمپیك ریو 2016 گفت:‌ همان برنامه بازی های المپیك دنبال می شود و درست یك روز قبل از بازی های المپیك 40 هزار عدد بلیت فروخته شد و اكنون نیز حدود 40 هزار عدد بلیت دیگر بفروش رسید.
توماس باخ رییس كمیته بین المللی المپیك در مراسم افتتاحیه شركت نداشت و در مراسم یادبود در آلمان بود و برای اولین بار در 32 سال گذشته، رییس كمیته بین المللی المپیك در مراسم افتتاحیه شركت نكرده بود.
ورزشكاران پارالمپیك بریتانیا چهار سال قبل در این رقابت ها( 2012) در لندن، با كسب120 نشان كه 34 عدد آن طلا بود در مكان سوم جدول توزیع مدال ها قرار گرفتند. چین با 231 نشان صدرنشین و روسیه كه در پارالمپیك ریو محروم است با 102 نشان كه 36 عدد آن طلا بود در جایگاه دوم قرارگرفت.
رقابت های پارالمپیك برای نخستین ‌بار است كه میزبانی آن به یك كشور از آمریكای جنوبی (برزیل ) سپرده شده و میزبان مهم ترین رویداد ورزشی است كه افراد معلول جهان در آن حضور دارند و برای این رویداد مهم ۲۰ ورزشگاه در چهار نقطه از شهر ریو در نظر گرفته شده است.
بازی های پارالمپیك 2016 ریو در 22 رشته ورزشی از 18 تا 28 شهریور به میزبانی ریودوژانیرو برگزار می شود.
ورزشی**1210 ** 1559