حجت الاسلام صديقي: لزوم تبيين ارتباط غدير،عاشورا و مهدويت/ توجه  به بعد اقتصادي شخصيت اميرالمومين(ع) در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي

تهران -ايرنا- دبير كل بنياد بين المللي غدير با تاكيد بر لزوم تبيين ارتباط غدير، عاشورا و مهدويت گفت: اين ها بيمه كننده اديان الهي هستند و ما بايد بتوانيم غدير را عاشورايي، عاشورا را غديري كنيم و هر دو را با آماده سازي جامعه، براي پذيرش حكومت حضرت حجت پيوند دهيم.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، حجت الاسلام كاظم صديقي روز چهارشنبه در اجلاس سالانه دبيران اجرايي بنياد بين المللي غدير كه در محل وزارت كشور برگزار شد، افزود: ترويج ولايت امير المومنين(ع) و مطرح كردن غدير، طرح توحيد و دين بي شائبه است.
وي ادامه داد: اميرالمونين (ع) در تمام ابعاد ارزشي، آموزگار و الگو است و مغناطيسي است كه بدون آن حركتي به سمت اوج و تعالي انجام نمي شود. اميرالمومنين علي عليه السلام الگوي عشق به معبود متعال و پرستش وي،الگوي خلوت با حق و الگوي شيدايي و بي قراري در دل شب ها است.
امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه علي(ع) ارائه كننده رموز عشق بازي با خداست، افزود: يكي از خصوصيت هايي كه خيلي روي آن مانور نداديم بعد عرفاني و مناجات هاي حضرت علي(ع) است، صحيفه علويه را بايد احيا كنيم و بايد اين دعاها را به مدارس و دانشگاه ها ببريم.
حجت الاسلام صديقي همچنين با بيان اينكه به بعد اقتصادي شخصيت اميرالمونين علي (ع) كمتر توجه شده است، افزود: اگر بخواهيم الگوي جامعي به جامعه عرضه كنيم كه در آخرت طلبي و عمران دنيا كم نگذاشته باشد هيچ شخصيتي همچون اميرالمونين (ع) را نخواهيم يافت.
وي ادامه داد: اميرالمومنين(ع) مرد كار، توليد، كشاورزي، استخراج قنات ها، چشمه ها و جويبارها و آباد كردن مزارع است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتي گفت: اقتصاد مقاومتي تنها در گفته هاي رهبر معظم انقلاب و بخشي از از تشريفات دستگاه هاي اجرايي مطرح است و هنوز به گفتمان عمومي در نيامده است.
حجت الاسلام صديقي افزود: اگر در دوران دفاع مقدس هشت سال در برابر قدرت هاي شرق و غرب توان مقاومت پيدا كرديم و پيروز شديم رمز پيروزي ما اين بود كه همه مردم زير پرچم ولايت آمدند و لبيك گفتند.
وي ادامه داد: در جنگ اقتصاد تا مردم دامن ولايت را نگيرند و به ريسمان ولايت چنگ نزنند و همه بخش هاي اجرايي و اصناف جامعه اين گفتمان را نپذيرند اقتصاد مقاومتي هرگز از شعار يك قدم آن طرف تر نخواهد رفت.
دبير كل بنياد بين المللي غدير گفت: تزريق ويژگيهاي شخصيت امير المومنين (ع) در بعد اقتصاد كمكي بزرگي به پشتيباني اقتصاد مقاومتي است. ما بايد نوع كارهاي حضرت اميرالمومين (ع) در آباد كردن مزارع و نحوه رسيدگي به محرومان را به عنوان يك درس زندگي به جامعه معرفي كنيم.
صديقي افزود: پرچمداران ما بايد درباره كار و تلاش و مجاهدت هاي اميرالمونين (ع) حسابي باز كنند و فرزندان جامعه را به وادي عشق اميرالمومنين (ع) ببرند و در جهت احياي روش و سنت آن حضرت تلاش كنند.
وي با اشاره به موضوع محوري بودن سياست در ديانت اظهارداشت: ولايت يك تئوري، ذهنيت و احساس نيست بلكه ولايت نسخه نجات است. اگر حكومت سالم نشود امكان اينكه جامعه سالم شود وجود ندارد.
امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه مساله غدير و حكومت و زمام داري در غدير به عنوان مهر اعتبار همه دين به حساب آمده است گفت: بعد عرفاني، اقتصادي، سياسي و مديريتي شخصيت اميرالمومنين (ع) براي سعادت بشر در شكل غدير مطرح شده است.
صديقي خطاب به دبيران اجرايي بنياد بين المللي غدير افزود: با سعه صدر به خاطر اميرالمونين(ع) سراغ همه برويد؛ كشور خانه اميرالمومنين است، همه خانه ها وابستگي به اميرالمومنين دارند همه را با اميرالمومنين وصل كنيد. فقط به مسجدي ها فكر نكنيد، سفره اميرالمومنين (ع) را بازتر كنيد، مهمانان اميرالمومنين را به خانه غدير دعوت كنيد ولو اينكه با شما نباشند.
وي ادامه داد: ابتكار و خلاقيت را مورد توجه قرار دهيد چرا كه دچار روزمرگي شدن كار را با ركود و فرسايش و از بين رفتن مواجه مي كند لذا هر روز كار جديدي به نام اميرالمومنين علي (ع ) به جامعه ارائه كنيد و تنوع در برنامه ها را در نظر بگيريد.
دبيركل بنياد بين المللي غدير گفت: بايد سراغ جوان ها برويد، در دانشگاه ها استعدادهايي خفته اي است كه بايد كار را به آن ها بسپاريد و به آن ها اعتماد كنيد و از آن ها نظرخواهي كنيد.
صديقي افزود: فضاي مجازي در حال گرفتن و دور كردن جوانان ما است كه بايد با حضور خود جوانان را جذب كنيم و به دامن اميرالمومنين (ع) بياوريم.
وي با تاكيد بر لزوم تبيين ارتباط غدير، عاشورا و مهدويت گفت: اين ها بيمه كننده اديان الهي هستند و ما بايد بتوانيم غدير را عاشورايي، عاشورا را غديري و هر دو را با آماده سازي جامعه براي پذيرش حكومت حضرت حجت پيوند دهيم. تنها مجراي هر سه تقويت ولايت فقيه و نظام اسلامي است.
سيام**9254 **1446

سرخط اخبار سیاست