پیروزی برزیل مقابل كلمبیا با درخشش نیمار

تهران- ایرنا- گل نیمار در دیدار برابر كلمبیا دومین پیروزی متوالی را در رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2018 در منطقه آمریكای جنوبی برای برزیل به ارمغان آورد.

به گزارش رویترز، تیم ملی فوتبال برزیل روز سه شنبه با نتیجه دو بر یك كلمبیا را شكست داد و جایگاه دوم را در این مرحله از رقابتها از آن خود كرد.
میراندا در 80 ثانیه آغاز بازی اولین گل این دیدار را به ثمر رساند. برزیل در نیمه اول بازی تیم برتر میدان بود، با این حال نتوانست فرصت های گلزنی فراهم كند تا آنكه در دقیقه 35 به علت اشتباه ماركینیوش مدافع برزیل ، بازی به تساوی كشیده شد. نیمار نیز در دقیقه 73 موفق شد با گشودن دروازه كلمبیا ، پیروزی را نصیب برزیل كند.
این چهل و هشتمین گل نیمار در 72 بازی ملی او محسوب می شود. نیمار اكنون در فهرست بهترین گلزنان برزیل در كنار زیكو ایستاده است.
برزیل با این نتیجه در ورزشگاه مانائوس 15 امتیازی شد و بالاتر از آرژانتین ایستاد.
در دیگر دیدار این مرحله از رقابتها، آرژانتین در غیاب لیونل مسی مصدوم مقابل ونزوئلا با تساوی دو بر دو متوقف شد. خوانپی در دقیقه 35 و رمارتینس در دقیقه 53 ونزوئلا را پیش انداختند، اما آرژانتین با گل های پراتو در دقیقه 58 و اوتامندی در دقیقه 83 بازی را به تساوی كشاند.
كلمبیا در گروه 10 تیمی آمریكای جنوبی، در جایگاه چهارم ایستاده است.
اروگوئه كه مقابل پاراگوئه با نتیجه چهار بر صفر به پیروزی دست یافت، با 16 امتیاز در صدر گروه است. همچنین شیلی مقابل بولیوی به تساوی بدون گل دست یافت و در جایگاه هفتم ایستاد.
چهار تیم صدر گروه به طور مستقیم به جام جهانی 2018 روسیه راه می یابند. تیم پنجم این گروه برای كسب سهمیه جام جهانی باید در یك دیدار پلی آف بین قاره ای شركت كند.
نتایج دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در روز سه شنبه در كنفدراسیون كونمبول ( آمریكای جنوبی) به شرح زیر است:
شیلی صفر - بولیوی صفر
ونزوئلا 2 - آرژانتین 2
برزیل 2 - كلمبیا 1
پرو 2 - اكوادور 1
اروگوئه 4 - پاراگوئه صفر
جدول رده بندی 10 تیمی رقابتهای مقدماتی جام جهانی در كنفدراسیون كونمبول به شرح زیر است:
1- اروگوئه 16 امتیاز
2- برزیل 15 امتیاز
3- آرژانتین 15 امتیاز
4- كلمبیا 13 امتیاز
5- اكوادور 13 امتیاز
6- پاراگوئه 12 امتیاز
7- شیلی 11 امتیاز
8- بولیوی 7 امتیاز
9- پرو 7 امتیاز
10- ونزوئلا 2 امتیاز
ورزش**1584

سرخط اخبار ورزش