انگلیس برای كنترل پناهجویان در بندر كاله  فرانسه دیوار 4متری احداث می كند

تهران-ایرنا- «رابرت گودویل» معاون وزارت كشور انگلیس در امور مهاجرت تایید كرد كه كشورش به عنوان بخشی از اقدامات برای كنترل پناهجویان در اردوگاه كاله در شمال فرانسه، دیواری به ارتفاع 13 فوت (4 متر ) احداث می كند.

به گزارش شبكه تلویزیونی «اسكای نیوز» انگلیس، این «دیوار بزرگ جدید» كه یك كیلومتر طول خواهد داشت یكی از تازه ترین اقدامات دولت انگلیس برای ارتقا شرایط امنیتی در این شهر بندری است.
معاون وزارت كشور انگلیس در امور مهاجرت در این خصوص به كمیته امور داخلی مجلس عوام این كشور گفت: بزودی عملیات احداث این دیوار جدید آغاز خواهد شد. ما قبلا سیم خاردار نصب كرده ایم و اكنون به دنبال ساخت دیوار هستیم.
روزنامه تلگراف در همین زمینه گزارش داد ساخت این دیوار كه انتظار می رود ماه جاری میلادی آغاز شود می تواند 2 میلیون پوند برای مالیات دهندگان انگلیسی هزینه داشته باشد.
این دیوار در یكی از دو طرف جاده دو طرفه منتهی به این بندر احداث خواهد شد تا از تلاش پناهجویان برای سوار شدن به كامیون ها و دیگر خودروهای عازم انگلیس جلوگیری كند.
اوایل این هفته، رانندگان كامیون ها، مغازه داران، كشاورزان و ماموران پلیس در بندر كاله با تشكیل زنجیره ای انسانی در بزرگراه اصلی این شهر، خواستار تخریب اردوگاه پناهجویان موسوم به زاغه «جنگل» شدند.
این اردوگاه اكنون محل اقامت حدود 9 هزار پناهجو است كه به امید ورود به انگلیس در چادرهای آلوده و كثیف و پناهگاه های موقت بسر می برند.
پناهجویان و مهاجران ساكن در این اردوگاه با پرتاب اشیایی به سمت وسایل نقلیه عبوری از این بندر، تلاش می كنند با سوار شدن بر آنها خود را به انگلیس برسانند.
اقدام جدید امنیتی انگلیس برای احداث این دیوار در حالی صورت می گیرد كه طبق آمار رسمی منتشره از سوی این كشور از ابتدای سال میلادی تا ماه مارس، نرخ خالص مهاجرت به این كشور 327 هزار نفر برآورد شده است.
معاون وزارت كشور انگلیس ضمن تاكید بر تعهد دولت در خصوص كاستن از این تعداد گفته است: چالش بزرگ دستیابی به هدف كاهش شمار مهاجران به سطحی پایدار است كه به معنای كاهش این تعداد از صدها هزار نفر به ده ها هزار نفر است.
موضوع كنترل مهاجرت نیروی كار اروپایی یكی از موارد جنجال برانگیز همه پرسی 23 ژوئن ( سوم تیرماه) بود كه حامیان برگزیت از آن برای پیشبرد اهداف خود بهره بردند.
اروپام**9158**1517