فضاهاي آموزشي متناسب با رشد جمعيت دانش آموزان گسترش يابد

زنجان - ايرنا - فرماندار شهرستان ابهر گفت: با توجه به مهاجر پذير بودن اين شهرستان و افزايش شمار دانش آموزان، فضاهاي آموزشي بايد متناسب با افزايش جمعيت دانش آموزي گسترش يابد.

به گزارش ايرنا، ولي الله ايماني شامگاه سه شنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش ابهر با تاكيد بر لزوم حل شدن مشكلات آموزش و پرورش ابهر تا آغاز سال تحصيلي جديد، اظهار كرد: مشاركت سازمان ها و نهادها براي جشن بازگشايي مدارس لازم است تا اين روز خاطره اي ماندگار براي دانش آموزان و خانواده ها شود.
وي ابهر را از شهرستان هاي مهاجر پذير خواند و افزود: رشد جمعيت دانش آموزان ورودي مدارس در منطقه، ساخت و تامين فضاهاي آموزشي جديد را اجتناب ناپذير و ضروري كرده است.
فرماندار ابهر افزود: تلاش خيرين مدرسه ساز و مدرسه يار ابهر ستودني است كه كاري ارزشمند و ماندگار را رقم مي زنند و اميد است اين اقدامات تداوم و افزايش يابد.
وي خاطرنشان كرد: آموزش و پرورش نهادي مردمي و فرهنگ ساز است و نياز به مشاركت سازمان ها و نهادهاي شهرستان دارد كه برنامه هاي لازم را عملي كند به همين دليل كمك به آموزش و پرورش بايد به فرهنگ عمومي جامعه تبديل شود.
ايماني يادآور شد: مشاركت اوليا و سرمايه گذاري آنها در رفع مشكلات مدارس موجب موفقيت روز افزون فرزندانشان مي شود و علاوه بر خانواده ها ساير دستگاه ها نيز بايد دغدغه كمك به آموزش و پرورش را داشته باشند.
وي بيان كرد: دانش آموزان شهرستان ابهر در جشنواره نوجوان خوارزمي موفق به كسب مقام اول شدند و علاوه بر اين بيش از 16 رتبه زير هزار و 3 رتبه 2 رقمي توسط دانش آموزان ابهر در كنكور سراسري كسب شد.
موسي رضايي مدير آموزش و پرورش شهرستان ابهر نيز در اين جلسه، تصريح كرد: آموزش و پرورش سرمايه سازترين نهاد كشور است و نيروي انساني كارآمد و مسئوليت پذير در بستر مدارس تربيت مي شود.
وي ابراز كرد: در هفته دولت 2 پروژه مقاوم سازي ساختمان نهضت سوادآموزي و پروژه خانصنمي با اعتبار 24 ميليارد ريال افتتاح شد و 2 پروژه آلگزير و ارهان كلنگ زني شد كه اميد است مدرسه خير ساز دكتر كاشاني نيز مهر امسال به بهره برداري برسد.
مدير آموزش و پرورش شهرستان ابهر بيان كرد: آموزش و پرورش محور توسعه ملي است و سرمايه گذاري در آن موجب ارتقاي شاخص هاي توسعه و رشد همه جانبه كشور مي شود.
6085/7324