مرتضی بانك:برخی تهمت ها و فضاسازی ها علیه دولت ناجوانمردانه است/امكان سوء استفاده از بیت المال را كاهش دادیم

آبادان - ایرنا - معاون كل سرپرست نهاد ریاست جمهوری، برخی فضا سازی ها و تهمت ها علیه دولت یازدهم را ناجوانمردانه خواند و گفت:البته به ایجاد شرایط سخت و جوسازی نامناسب و ناآرامی در جامعه نیازی نیست و دولت از این شرایط با اقتدار عبور می كند.

به گزارش ایرنا مرتضی بانك روز سه شنبه در سفر به شهرستان های آبادان و خرمشهر و در حاشیه بازدید از روند فعالیت شركت كشتی سازی اروندان خرمشهر در جمع خبرنگاران رسانه ها در پاسخ به پرسش ایرنا در خصوص واكنش دولت به برخی توهین ها به رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت، گفت:دولت از جانب برخی منتقدان با انتقاداتی مواجه است كه برخی از این انتقادات، كارشناسی شده، دقیق و حساب شده است، ولی بخش زیادی از آن نیز جوسازی و فضاسازی است.
وی تاكید كرد:باید اذعان كرد كه جسارت برخی افراد در تهمت به شخص دوم كشور جای بحث دارد و انتظار جدی این است كه دستگاه قضایی وارد این موضوع شده و همانطور كه در موضوع واگذاری واحدهای مسكونی از سوی شهرداری، دستگاه قضایی برای اینكه اتهامی به فردی وارد نشود اقدام عاجل كرد، در موضوع توهین به رئیس جمهوری نیز برخورد كند.
بانك گفت:دولت یازدهم، ظرفیت انتقادپذیری بالایی دارد و نیازی به ایجاد شرایط سخت و جوسازی نامناسب و ناآرامی در جامعه نیست و از تهمت ها، اتهامات و فضاسازی ها با اقتدار عبور می كند.

**** در موضوع حقوق های نامتعارف، دولت برای برخورد با موضوع از راه قانون وارد عمل شد
معاون كل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه سخنانش در پاسخ به پرسش یكی از خبرنگاران در خصوص رویكرد دولت در موضوع حقوق های نامتعارف نیز، گفت:دریافت حقوق های نامتعارف مربوط به این دولت نیست و از از سال های گذشته وجود داشته كه بر اساس برخی آئین نامه ها و خلاء های قانونی یا مصوبات، برخی دستگاه های دولتی یا شركت ها، برخی امكانات خاص را برای مدیران فراهم كردند.
وی افزود:بسیاری از مدیران از این امكانات اصلا استفاده نكرده و عبور كردند و از این جمع نیز، تعداد محدودی از امكانات مصوب بر اساس مصوبات هیات مدیره استفاده كردند كه دولت در همان مراحل نخستین، حدود 13 نفر از مدیرانی كه حقوق نامتعارف داشتند را شناسایی كرده و این حقوق ها و پاداش ها به بیت المال بازگشت.
بانك در خصوص اقدامات دولت یازدهم برای كاهش زمینه های ارتكاب فساد در سیستم اداری كشور نیز، گفت:موضوع مهم آن است تا امكان سوء استفاده از بیت المال از بین برود و دولت و شورای عالی اداری نیز بر سلامت نظام اداری تاكید دارند كه این موضوع به صورت ریشه ای و اساسی حل شود.
معاون كل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با تاكید بر لزوم دوری از فضاسازی رسانه ای در این خصوص، تصریح كرد:تاكید رئیس جمهوری نیز این است كه راه تكرار خطا بسته شود، لذا شورای حقوق و دستمزد و هیات دولت نیز مصوبات خوبی داشت كه این را از این به بعد این موضوع كنترل شود.
بانك تاكید كرد:به هر حال، موضوعی اتفاق افتاد و توجه دولت را جلب كرد و دولت نیز با آغوش باز به استقبال حل مشكل رفت، ولی امیدواریم بقیه دستگاه ها همچون دستگاه هایی كه این روزها موضوع آنها مطرح است، روشی همچون دولت را برای مواجه با آنها در پیش گرفته و از برخورد خشن و قهری بپرهیزند.

*** مصوبات سفرهای استانی دولت یازدهم بر اساس امكانات و نیاز استان ها
بانك در ادامه سخنانش در پاسخ به پرسش ایرنا در خصوص رویكرد دولت یازدهم در سفر به استان های كشور و كاروان تدبیر و امید نیز، گفت:مهم ترین موفقیت دولت در سفر كاروان تدبیر و امید به استان ها، اجرای تعهدات دولت است و تعهدات در همه سفرها به نحوی تنظیم شده كه با اعتباراتی كه امكان تحقق آن وجود دارد تطبیق داده شده و هماهنگ شود.
بانك مهم ترین تفاوت سفرهای كاروان تدبیر و امید به استان ها را عمل به وعده های مصوب و تصویب مصوبات بر اساس امكامات استان ها و نیازسنجی مردم آن خطه دانست و افزود:انجام تعهدات دولت در استان ها بر اساس اطلاعات به دست آمده، مبنی بر پیش بینی ها در حال انجام است.
وی با بیان اینكه هیات هایی برای بررسی میزان تحقق مصوبات سفر به استان ها اعزام می شود، ادامه داد:این هیات ها در راستای رفع مشكلات تحقق وعده های دولت فعالیت می كند.
به گزارش ایرنا در این دیدار، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر، عامر كعبی و غلامرضا شرفی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان و شهرستان حضور داشتند.
شركت كشتی سازی اروندان در ساخت، تعمیر ، خدمات پس از فروش انواع كشتی های آلومینیومی و فولادی تا سقف دو هزار و 500 تن نظیر شناورهای آلومینیومی، گشتی آموزشی، راهنما بر، آمبولانس دریایی، صیادی، خدماتی، كروبوت، مسافربری فعالیت می كند.
این شركت همچنین انواع شناورهای فولادی از قبیل لندینگ كرافت، دوبه موتوردار، آتش خوار، یدك كش، خدماتی، انواع بارج ها، فانوس دریائی فعالیت می كند.
7100/6125