اندازه‌گيري علايم حياتي بيمار از راه دورممكن شد

استانها - ايرنا - دستگاه سنجش سلامت صدرا با قابليت سنجش علايم حياتي بيمار از راه دور، با همت و تلاش متخصصان داخلي توليد شد.

مديرعامل شركت بركت‌تل روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا از ساخت و توليد دستگاه سنجش سلامت صدرا خبر داد و گفت: در مكان‌هايي كه دسترسي به پزشك مشكل است، اين دستگاه علايم حياتي را توسط بهورز اندازه‌گيري كرده و به پزشك منتقل مي‌كند.
سيدمحمد پورحسيني با اشاره به خدمات پزشكي از راه دور بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، اظهار داشت: ساخت و توليد دستگاه سنجش سلامت صدرا يكي ديگر از دستاوردهاي شركت بركت‌تل در زمينه تله‌مديسين است كه دسترسي مردم مناطق محروم و دورافتاده را به خدمات پزشكي سهل مي‌كند.
به گفته‌ وي دستگاه سنجش سلامت صدرا قابليت اندازه‌گيري فشار خون، ضربان قلب، دماي بدن، نوار قلب، قند خون و چربي خون را دارد و در كوتاه‌ترين زمان ممكن اطلاعات علايم حياتي بيمار را به پزشك منتقل مي‌كند.
مديرعامل شركت بركت‌تل ادامه داد: بهيار، كارشناس يا هر كسي كه آشنايي اندكي با مسايل درماني داشته باشد مي‌تواند در هر مكاني اين دستگاه با جابه‌جايي آسان را به بيمار وصل كند و پس از آن با برقراري ارتباط تصويري، متني و يا صوتي با مركز درماني يا پزشك معالج دستور لازم را از پزشك دريافت كند.
پورحسيني استفاده از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهاي پزشكي از راه دور را در تسهيل درمان مردم مناطق محروم و دور افتاده مفيد دانست و افزود: اين دستگاه در ورزشگاه‌ها، درمانگاه‌ها، بيمارستان‌ها و آمبولانس‌ها قابليت ارايه‌ خدمات مختلف را دارد.
وي ساخت گجت‌هاي اندازه‌گيري قند خون براي استفاده در دستگاه‌هاي تلفن همراه را از ديگر خدمات شركت بركت‌تل در مناطق محروم برشمرد.
مديرعامل شركت بركت‌تل وابسته به بنياد بركت تصريح كرد: گجت‌هاي اندازه‌گيري قند خون با استفاده از پورت هدفون تلفن همراه و اتصال به دستگاه‌هاي اندرويدي، قابليت اندازه‌گيري قند خون و ارسال نتيجه‌ آزمايش به پزشك و يا مركز مشاوره را دارد. پزشك در لحظه جواب آزمايش را بررسي كرده و نسخه لازم را تجويز مي‌كند.
پورحسيني هدف اصلي بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) را محروميت‌زدايي از روستاها و مناطق محروم كشور دانست و گفت: شركت بركت‌تل نيز در همين زمينه ارتقاي سطح سلامت مردم روستاها و مناطق محروم را دنبال مي‌كند.
1596