۱۶ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۱۳
کد خبر: 82219839
۰ نفر
نخستین نمایشگاه دائمی كالاهای ایرانی در مسكو برپا می شود

آبادان - ایرنا - دبیر اجرایی برگزاری نمایشگاه منطقه آزاد اروند در مسكو گفت: نخستین نمایشگاه و فروشگاه دائمی كالاهای ایرانی با هماهنگی سازمان منطقه آزاد اروند در شهر مسكو روسیه برپا می شود.

قاسم شملان روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا هدف از برپایی نمایشگاه كالاهای تولیدی ایران در مسكو را حمایت از تولید داخلی، اشتغالزایی، معرفی توانمندی های تولیدكنندگان داخلی به مردم دیگر كشورها و ارزآوری عنوان كرد.
وی ادامه داد: امور اجرایی برپایی این نمایشگاه با محور سازمان منطقه آزاد اروند از خرداد امسال آغاز شده و بر اساس برنامه ، این نمایشگاه از 25 مهر امسال در مسكو گشایش می یابد.
وی درخصوص دلیل محوریت سازمان منطقه آزاد اروند در برپایی این نمایشگاه، افزود: معطوف شدن نگاه فعالان اقتصادی كشور به منطقه آزاد اروند، بهره گیری از فرصت های صادراتی بندر خرمشهر و مرز بین المللی شلمچه برای بازرگانان و آشنایی بازرگانان و سرمایه گذاران با توانمندی های داخلی و ظرفیت های سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند از این دلایل است.
وی رایگان بودن تبلیغ و بازاریابی كالا، مدت دار بودن آن و ارائه تخفیف 80 درصدی در هزینه های نمایشگاه را از مزیت های این نمایشگاه خواند.
شملان همچنین با بیان ویژگی های مسكو در تبدیل شدن به بازار هدف كالاهای ایرانی، تاكید كرد: كالاهای با كیفیت ایرانی می تواند جایگزین مناسبی برای كالاهای تركیه ای شود و نكته مهم این است كه بازار روسیه نیز كالاهای ایرانی را پذیرفته است.
وی با انتقاد از برخی كم توجهی سازمان های محدوده منطقه آزاد اروند در برگزاری این نمایشگاه، افزود:اتاق های بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی آبادان و خرمشهر كه باید حامی بخش خصوصی باشند، در این خصوص همكاری و كمك نكردند.
منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هكتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) قرار گرفته كه در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و كارون واقع است.
این منطقه در همجواری با كشورهای عراق و كویت است كه با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
7104/6125 / 6037