معلولان ايلام نيازمند امكانات ورزشي براي شكوفايي استعدادهاي شان هستند

ايلام - ايرنا - مديركل ورزش و جوانان ايلام گفت: بايد به امور ورزشكاران معلول نگاه ويژه شود و با شناسايي افراد مستعد، فضاي مناسب براي استفاده از ظرفيت و استعداد آنها در حوزه ورزش فراهم شود.

به گزارش ايرنا، بهروز حيدرزاده روز سه شنبه در آيين انتخاب رئيس جديد هيات ناشنوايان استان ايلام اظهار كرد: بايد با افزايش خدمات بتوانيم براي توسعه ورزش ناشنوايان قدم هاي مثبتي بر داريم چون برخي از اين افراد توانايي هاي برابر يا بيشتري نسبت به افراد سالم دارند تا استعدهاي خود را در زمينه اجتماعي، علمي و بخصوص ورزشي شكوفا كنند.
وي يادآور شد: ايلام يكي از استان هايي است كه ظرفيت بالايي در ورزش دارد كه بايد نگاه ويژه اي براي شكوفايي استعدادها به آن شود.
به گفته وي، ما هميشه شاهد افتخار آفريني اين ورزشكاران در ميادين ملي و بين المللي هستيم و با توجه به استعدادهاي آنها وظيفه داريم از خلاقيت و ظرفيت شان استفاده كرده و حمايت خود را مضاعف كنيم.
حيدرزاده افزود: براي توسعه زمينه هاي ورزشي از جمله ورزش معلولان و جانبازان تفاهم نامه اي با كشور عراق در همه بخش هاي ورزشي منعقد شده است كه اميدواريم شاهد برگزاري مسابقات ورزشي ميان ورزشكاران ايلام و استان هاي عراق باشيم.
مديركل ورزش و جوانان ابراز اميدواري كرد در آينده با فراهم شدن امكانات براي اين ورزشكاران شاهد حضور آنها در مسابقات آسيايي و پارالمپيك باشيم و زمينه اعزام آنها با حمايت همه جانبه بهزيستي و ورزش و جوانان را فراهم كنيم.
حيدرزاده اظهار كرد: يكي از عمده مشكلات اين بخش برگزاري كلاس هاي آموزشي، كارگاهي و داوري در رشته هاي مختلف و داراي استعداد است كه در آينده نزديك در تعامل با فدراسيون ها و بخصوص فدراسيون ناشنوايان اين دغدغه رفع خواهد شد.
انتخابات مجمع عمومي هيات ناشنوايان ايلام با حضور مديركل ورزش و جوانان استان ايلام و روساي هيات هاي شهرستاني و نماينده ورزشكاران در فرهنگسراي جوان ايلام برگزار شد.
فرهاد قيصربيگي در اين دوره از انتخابات با كسب بيشترين راي براي يك دوره چهار ساله بعنوان رئيس جديد هيات ناشنوايان استان ايلام انتخاب شد.
در اين نشست رئيس جديد هيات ناشنوايان برنامه هاي خود را براي شكوفايي ورزش ناشنويان، معلولان و جانبازان تشريح كرد.
7180/9002

سرخط اخبار استان‌ها