۱۴ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۲۰:۰۷
کد خبر: 82217412
T T
۰ نفر
معاون شركت فرودگاه ها: اصلاح ساختار فضای پروازی كشور ضروری است

تهران- ایرنا- معاون عملیات هوانوردی شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از انعقاد قرارداد اصلاح ساختار فضای پروازی كشور با یك شركت خارجی تا دو هفته‌ آینده خبر داد و گفت: بر پایه این قرارداد، باید ظرفیت فضای هوایی ایران بهینه شود و در بالاترین استانداردها قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، «سعید اكبری» تاكید كرد پیش‌بینی می‌شود در دوران پسابرجام ترافیك فضای هوایی كشور افزایش یابد، بنابراین به دنبال اصلاح ساختارهای فضای پروازی ایران هستیم و مناقصه‌ آن نیز منتشر شده است.
وی گفت: یك شركت خارجی مشاوره‌ای فنی برنده این مناقصه شده است كه مدرسان آن از اعضای اتحادیه اروپا و ایكائو به شمار می روند.
اكبری ادامه داد: قرارداد با این شركت خارجی تا دو هفته آینده منعقد می شود و در مجموع اجرای كل پروژه یك سال طول می كشد.
به گفته معاون عملیات هوانوردی شركت فرودگاه‌ها، اصلاح ساختار فضای پروازی كشور بر اساس برنامه ‌ریزی‌ها، نیازهای نظامی و مصالح كشور انجام می شود و شركت خارجی نیز موظف به آموزش و ارایه مشاوره در این زمینه است.
وی گفت: با اصلاح ساختار فضای پروازی كشور، فضای هوایی ایران بهینه‌تر شده و اقدام ها به سوی مدیریت جریان ترافیك هوایی سوق پیدا می‌كند. همچنین از اهداف این طرح طراحی مناسب فضای هوایی ایران در بالاترین سطح ایمنی و ارایه بهترین سرویس است.
به گزارش ایرنا، شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مدیریت نزدیك به 50 فرودگاه كشور را بر عهده دارد و هدایت و ناوبری پروازهای داخلی و خارجی و عبوری از فضای كشور را انجام می دهد.
اقتصام**1108**1961