كشتی جوانان جهان/دو طلا و یك نقره حاصل كار آزادكاران ایران در روز نخست

تهران - ایرنا - پیمان بیابانی و حسین شهبازی در پیكارهای كشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در فرانسه در وزن های 60 و 96 كیلوگرم مدال طلا گرفتند و احمد بذری در وزن 74 كیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

به گزارش ایرنا، نخستین روز از رقابت های كشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان امروز (شنبه) در شهر ماكون فرانسه آغاز شد.
حسین شهبازی نماینده وزن 96 كیلوگرم ایران در رقابت های جوانان جهان در دیدار فینال حریف آلمانی خود را 5 بر یك شكست داد و مدال طلای قهرمانی جهان را به گردن آویخت.
شهبازی در رقابت های این وزن ابتدا «راخیموف» از ازبكستان را 10 بر صفر برد و سپس در مرحله یك هشتم نهایی مقابل «ماندیپ» از هند 7 بر صفر پیروز شد. وی در مرحله یك چهارم نهایی نیز با نتیجه 12 بر صفر «رودزیانوك» از بلاروس را شكست داد و راهی نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله ٨ بر ٣ از سد «كوسیف» از روسیه گذشت و فینالیست شد.
در وزن 60 كیلوگرم نیز پیمان بیابانی دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور نخست مقابل استفان از رومانی 11 بر صفر پیروز شد.
این آزادكار اهل شهرری درمرحله یك چهارم نهایی مقابل تمورجان عثمان اوخانوف از ازبكستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
بیابانی در این مرحله برای حضور در دیدار فینال به مصاف خژیك چیمبا از روسیه رفت و با نتیجه 5 بر یك به پیروزی رسید. وی در فینال نیز سلیم كوزان از تركیه را با نتیجه 3 بر یك شكست داد و صاحب مدال طلا شد.
«احمد بذری» نماینده وزن 74 كیلوگرم ایران نیز پس از استراحت در دور نخست در دومین دور مقابل «نیكیتا سوكوف» از روسیه با نتیجه 8 بر 4 صاحب برتری شد و به مرحله یك چهارم نهایی رسید كه در این مرحله نیز ١٢ بر ٥ از سد «رابرت موره» از كانادا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
این آزادكار بهشهری در مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی جوانان جهان با نتیجه ١٦ بر ٦«پاسكالو» از مولداوی را شكست داد و به فنیال راه یافت.
وی در دیدار فینال اما مقابل جان هال مغلوب شد و مدال نقره گرفت.
در وزن 50 كیلوگرم «علیرضا گودرزی» دارنده مدال نقره نوجوانان جهان نیز در نخستین مصاف خود مقابل «راهول» از هند به روی تشك رفت و در حالیكه 6 بر صفر از حریف پیش بود، در پایان با نتیجه 10 بر 8 بازنده شد و از دور رقابت ها حذف شد.
ورزشی**1067** 1701