۱۱ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۵۲
کد خبر: 82213643
T T
۰ نفر
كتاب ساركوزی در صدر پرفروش های فرانسه

تهران- ایرنا- كتاب 'نیكلا ساركوزی' رئیس جمهوری سابق فرانسه با نام 'همه برای فرانسه' یك هفته پس از انتشار در صدر كتاب های پرفروش این كشور قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، كتاب ساركوزی كه با شمارگان 200 هزار نسخه، 24 اوت (3 شهریور) وارد بازار كتاب فرانسه شد، ظرف یك هفته در صدر كتاب های پرفروش قرار گرفت.
موسسه بررسی هفتگی فروش كتاب در فرانسه (GfK) اعلام كرد، كتاب ساركوزی كه در سه روز نخست انتشار 32 هزار نسخه آن به فروش رفت، در صدر 20 كتاب پرفروش فرانسه قرار دارد.
از ماه ژانویه 2016 (دی/ بهمن 94) تاكنون، 195 هزار نسخه از كتاب قبلی ساركوزی با نام 'فرانسه برای زندگی' به فروش رفته است.
ساركوزی در كتاب 'همه برای فرانسه' كه خبر چاپ آن از پیش اعلام نشده بود، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام می كند. وی در این كتاب محورهای اصلی كارزار انتخاباتی خود را شرح می دهد؛ كاهش قابل توجه مالیات ها، برجسته سازی مساله هویت و نیز كاهش مهاجرت از آن جمله اند.
ساركوزی كه باید برای اعلام نامزدی از مقام ریاست حزب خود استعفا می داد، چندی پیش نامزدی خود را برای انتخابات درون حزبی 'جمهوریخواهان' اعلام كرد. رقیبان هم حزبی ساركوزی، وی را به استفاده از امكانات ریاست حزب برای تبلیغات، متهم و دلیل این تعلل را نیز استفاده بیشتر او از موقعیتش در حزب عنوان كردند.
ساركوزی تاكنون برای پاسخگویی در دو پرونده قضائی «شنود مكالمات» (تلاش برای آگاهی یافتن از روند بررسی یك پرونده در دیوان عالی قضایی فرانسه) و «بیگمالیون» (پرونده فساد مالی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری) به دادگاه احضار شده است.
ساركوزی همواره موضعی انتقادی به عملكرد دولت فعلی داشته است. وی كه خود را مدافع ارزش های فرانسه معرفی می كند و موضعی سرسخت درباره پذیرش مهاجران دارد، دوشنبه اعلام كرد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، قانون اساسی را تغییر می دهد.
ساركوزی پیش تر نیز دولت 'فرانسوآ اولاند' رئیس جمهوری كنونی را به كم كاری در زمینه تأمین امنیت در كشور در برابر تهدید تروریستی متهم كرده بود.
رئیس جمهوری فرانسه، هر پنج سال و با رأی مستقیم مردم انتخاب می شود. فرانسوآ اولاند در انتخابات 2012 میلادی در مقابل نیكلا ساركوزی رئیس جمهوری سابق این كشور به پیروزی رسید.
انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در روزهای 23 آوریل و 7 مه 2017 (3 و 17 اردیبهشت 96) برگزار خواهد شد.
شبد**اروپام**9053**1095

سرخط اخبار فرهنگ