بریتیش ایرویز از امشب پروازهایش را به ایران از سر می‌گیرد

لندن - ایرنا - خطوط هواپیمایی بریتیش ایرویز اعلام كرد كه اولین پرواز خود را از فرودگاه هیترو لندن به سمت تهران پس از گذشت چهار سال توقف ، شامگاه روز پنجشنبه انجام می‌دهد.

به گزارش ایرنا، این اولین پرواز شركت هواپیمایی بریتیش ایرویز به تهران از اكتبر سال 2012 میلادی بشمار می‌آید.
شركت بریتیش ایرویز، حدود دو هفته بعد از اجرای توافق هسته‌ای ایران در سال گذشته میلادی، اعلام كرده بود كه درصدد برقراری مجدد پروازهای خود به تهران است.
بنابر اعلام شركت هوایی بریتیش ایرویز، پروازهای این شركت هواپیمایی بین لندن و تهران از تاریخ اول سپتامبر (یازدهم شهریور) با شش پرواز در هفته از سر گرفته خواهد شد.
یك سخنگوی بریتیش ایرویز با اشاره به استقبال صورت گرفته درخصوص از سرگیری پروازهای این شركت به ایران، گفت: تهران یك مقصد مهم برای بریتیش ایرویز شمرده می شود و ما خواهان ارایه خدماتی با بالاترین استاندارد به مشتری مان در این خط پروازی هستیم.
شركت بریتیش ایرویز برای اولین بار در سال 1946 میلادی پروازهایش را به تهران آغاز كرد و این پروازها تا اكتبر سال 2012 میلادی و یك سال بعد از بسته شدن سفارت انگلیس در تهران، ادامه داشت.
به گفته منابع انگلیسی، از سرگیری پروازهای بریتیش ایرویز كه پس از گذشت یك سال از بازگشایی سفارت‌خانه‌های ایران و انگلیس در لندن و تهران صورت می‌گیرد، می‌تواند به تقویت بیشتر روابط دو كشور كمك كند.
شركت هواپیمایی ایرفرانس نیز پروازهایش را به تهران از آوریل گذشته، پس از هفت سال توقف، از سر گرفته است.
اروپام**4**1552