تمامی خانواده شهدای منا  تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

اردبیل - ایرنا - رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینكه تمام خانواده شهدای منا تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، گفت: این خانواده ها همچنین از معافیت مالیات بر ارث نیز بهره مند شده اند.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی چهارشنبه در جمع خانواده شهدای منا استان اردبیل افزود: امسال همچنین 46 فرزند شهید منا از دانشگاه پذیرفته شده اند.
وی با اشاره به اینكه امسال ستاد بزرگداشت شهدای منا تشكیل شده گفت: دو كمیته با رویكرد بین‌المللی شامل كمیته حقوقی و بین‌المللی فعالیت خود را آغاز كرده و قرار است در 14 كشور دنیا برنامه ‌های گرامیداشت شهدای فاجعه منا برگزار شود.
اوحدی بیان كرد: قرار شده قسمتی از موزه شهدا در استان ‌های مختلف به شهدای منا اختصاص یابد .
وی اضافه كرد: در كنار برگزاری باشكوه و پررنگ دعای عرفه ، شب شعر و شب خاطره نیز در گرامیداشت شهدای منا برگزار خواهد شد و در سالگرد این مراسم در دوم مهرماه برنامه‌ های مختلفی در استان‌ ها برگزار می‌ شود.
اوحدی افزود: خانواده ‌های شهدای منا 17 شهریور به دیدار مقام معظم رهبری می ‌روند و به هر اندازه ‌ای كه از
استان‌ ها خانواده ‌های معظم این شهدا اعزام شوند در تهران از آنها پذیرایی خواهد شد.
وی از تدارك سرود حماسی به همت بسیج در پاسداشت اولین سالگرد شهدای منا و حادثه مسجدالحرام خبر داد و گفت: 477 بسیجی به یاد 477 شهید فاجعه منا و حادثه مسجدالحرام این سرود را آماده كرده اند كه قرار است در همه مراكز استان ‌ها این گروه سرود حضور یافته و در بزرگداشت شهدای منا آن را برگزار كنند.
رییس سازمان حج و زیارت گفت: مظلومیت شهدا منا از مظلومیت جنگ هم بالاست و از این جهت هر چه بیشتر باید یاد و نام این شهدا پاس داشته شود.
اوحدی از مسوولان حج و زیارت و بنیاد شهید خواست در سالگرد شهدای منا به دیدار خانواده ها رفته و سجایای اخلاقی آنها را ثبت كنند و نسبت به بحث اشتغال فرزندان شهدا اهتمام داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان اردبیل ، اوحدی امروز در اردبیل همچنین با خانواده شهید موسی افغانی اصل مدیر كاروان 10003كه در جریان حادثه منا به شهادت رسید دیدار كرد.
6016/6016

سرخط اخبار استان‌ها