سرمربی تیم فوتبال كره جنوبی: شاگردانم آماده شكست چین هستند

پكن -‌ ایرنا - «اولی اشتلیكه» سرمربی آلمانی تیم ملی فوتبال كره جنوبی كه تیمش همراه با ایران در گروه اول مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه قرار دارد، گفت كه شاگردانش آماده اند با شكست چین گام بزرگی در راه این رقابت مهم بردارند.

به گزارش ایرنا، وی كه تنها چند روز قبل هشدار داده بود تیمش نباید چین را دستكم بگیرد، یك روز مانده به برگزاری این مسابقه گفت كه به رغم در اختیار داشتن فرصت اندك، توان پیروزی بر این تیم سختكوش را دارد.
كره جنوبی و چین به همراه تیم های سوریه، ازبكستان و قطر در گروه اول مرحله نهایی انتخابی جام جهانی روسیه با تیم ملی فوتبال كشورمان همگروه هستند.
اشتلیكه امروز چهارشنبه در نشست خبری قبل از بازی گفت كه مسابقه تیمش برابر چین در حالی فردا پنجشنبه در ورزشگاه جام جهانی سئول برگزار می شود كه او و شاگردانش وقت زیادی برای آماده سازی نداشته اند.
او تاكید كرد كه البته بازیكنان درجه یك جهان و یك تیم مطرح باید بداند كه چطور بر چنین مشكلاتی چیره شود.
كره جنوبی می گوید كه بازیكنان این تیم فقط سه روز فرصت داشته اند برای كسب هماهنگی های لازم با یكدیگر تمرین كنند، ‌در صورتی كه چینی ها از یك هفته قبل در شهر «شن یانگ» در شمال شرق كشورشان در حال آماده سازی و تمرین بوده اند.
بازیكنان تیم ملی فوتبال كره جنوبی هم اكنون در مركز فوتبال «پاجو» شهر سئول در حال برگزاری آخرین تمرینات هستند تا فردا اولین بازی خود در این مرحله را برابر شاگردان «گائو هونگبو» سرمربی تیم ملی فوتبال چین برگزار كنند.
اشتلیكه در بخشی از سخنان خود گفت: فوتبال ورزشی نیست كه در آن شماره، آمار و رده بندی ها حرف نخست را بزند بلكه هر تیمی كه در زمین بازی بهترین نمایش را داشته باشد فرصت پیروزی خواهد داشت و ما آماده شكست چین هستیم.
وی گفت كه بازیكنان تیم ملی فوتبال چین با توجه به شكست های گذشته انگیزه زیادی دارند كه با شكست كره جنوبی یك ركورد برای خود رقم بزنند.
تیم ملی فوتبال كره جنوبی در 30 مسابقه ای كه در گذشته در برابر تیم ملی فوتبال چین برگزار كرده فقط یك بار متحمل شكست شده است.
مسئولان تیم ملی فوتبال كره جنوبی نیز می گویند كه تیم ملی فوتبال چین به سرعت نسبت به گذشته متحول شده و در مجموع می تواند خطرساز باشد.
مقام های فدراسیون فوتبال و مربیان تیم ملی فوتبال كره جنوبی خواستار حمایت های همه جانبه و حضور گسترده مردم در بازی فردا شده اند تا نخستین دیدار مرحله نهایی ورود به جام جهانی روسیه را با پیروزی پشت سر بگذارد.
آساق**231**1597