باز شدن قفل سالن تخصصی پایتخت كشتی ایران با تدبیر دولت یازدهم

ساری-ایرنا- قفل عملیات اجرایی سالن تخصصی پنج هزار نفره شهرستان جویبار در مازندران كه عنوان دار پایتخت كشتی ایران است ، پس از گذشت 10 سال با گلنگ زنی وزیر ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید شكسته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حدود 10 سال پیش مسئولان وقت پیرو درخواست های مردم شهرستان جویبار و مدال آوران كشتی این شهرستان، وعده ساخت سالن تخصصی كشتی را دادند ، وعده ای كه در آغاز چهارمین سال فعالیت دولت یازدهم محقق شد.
وعده ساخت این سالن در سفر استانی دولت نهم داده شده بود و دولت یازدهم در سفر استانی مهر ماه سال 94 ساخت آن را به عنوان یكی از مطالبات محقق نشده مردم مازندران و جویبار تائید كرد و برای ساخت آن نیز 50 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.
كلنگ ساخت این طرح ورزشی پیش از ظهر امروز در آخرین روز از هفته دولت با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندارمازندران، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به زمین زده شد.
وزیر ورزش و جوانان دلیل تاخیر در كلنگ زنی این طرح را تامین مالی برای ساخت و تكمیل آن اعلام كرد.
محمود گودرزی گفت كه وزارت ورزش و جوانان اولویت خود را تكمیل طرح های نیمه تمام می داند و پیش از تامین مالی نیز هیچ طرحی را شروع نخواهد كرد.
وی افزود : سالن كشتی جویبار اولین طرح جدید ورزشی در دولت تدبیر و امید است كه به پاس قدردانی از زحمات قهرمانان و مدال آوران كشتی این خطه كلنگ زنی می شود.
گودرزی گفت : این طرح با زیربنای 10 هزار متر مربع و با اعتبار 50 میلیارد ریالی با امكانات مناسب برای برگزاری مسابقات بین المللی و داخلی ساخته و تجهیز می شود.
وی مدت زمان اجرای آن را 24 ماه اعلام كرد. وزیر ورزش وجوانان گفت كه این وزارتخانه درسال 92 با چهار هزار و 200 طرح نیمه تمام برجای مانده از دولت گذشته مواجه بود كه در این مدت 600 طرح ورزشی تكمیل شد.
وی تعداد طرح های ورزشی نیمه تمام باقی مانده را سه هزار و 600 مورد اعلام كرد و افزود : اولویت وزارت ورزش تكمیل این طرح هاست.
وزیر ورزش و جوانان صبح امروز برای حضور در آئین تقدیر از قهرمانان مدال آور مازندرانی المپیك 2016 به جویبار سفر كرد.
6982/1654

سرخط اخبار ورزش