۸ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۰۷
کد خبر: 82208680
۰ نفر
رضايي: از سال آينده در وزن 130 كيلوگرم كشتي مي گيرم

تهران - ايرنا - دارنده دو مدال طلا و برنز بازي هاي المپيك در رشته كشتي فرنگي گفت: سال ها است كه در وزن 98 كيلوگرم كشتي مي گيرم و به دليل به وزن بدنم و همچنين سن بالا قصد دارم از سال آينده در وزن 130 كيلوگرم فعاليت كنم.

قاسم رضايي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: حضور در وزن 98 كيلوگرم با توجه به شرايطي كه دارم و وزن كم كردن هاي متعدد سبب مي شد كه آن موفقيت هايي كه مد نظر بود را كسب نكنم و قصد دارم در وزن 130 كيلوگرم آن افتخارات را به دست بياورم.
وي گفت: البته اگر ببينم در وزن 130 كيلوگرم فرنگي كار مطمئني است كه مي تواند براي كشورمان افتخار آفريني كند به هيچ عنوان به خود اجازه نمي دهم در اين وزن كشتي بگيرم.
اين فرنگي كار آملي تيم ملي كه يك نقره و دو برنز پيكارهاي قهرماني جهان را نيز در كارنامه دارد، در خصوص رقابت هاي كشتي فرنگي المپيك ريو گفت: در هر صورت اتفاقات قشنگي كه همه انتظار آن را داشتند براي اين رشته رخ نداد.
وي ادامه داد: البته كشتي فرنگي در اين سال ها با مشكلات زيادي مواجه بود كه به نظر مي رسد كارشناسان و اهل فن اين موضوع را به دور از حب و بغض هاي شخصي مورد بررسي قرار دهند و راهكارهاي عملي و خوبي را براي موفقيت آن در سال هاي آينده ارايه دهند.
رضايي در رقابت هاي وزن 98 كيلوگرم المپيك ريو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم «خوزه پرز» از ونزوئلا را با امتياز عالي 8 بر صفر شكست داد.
وي در مرحله يك چهارم نهايي برابر «دانيل باسماني» از كوبا با نتيجه 4 بر صفر متحمل شكست شد اما با توجه به حضور نماينده كوبا در فينال، نماينده كشورمان در جدول شانس مجدد قرار گرفت.
وي در جدول شانس مجدد پس از پيروزي 7 بر صفر برابر «ژيائو دي» از چين در ديدار رده بندي مقابل «استفان شوئن» از سوئد و در حالي كه 4 بر صفر عقب بود در ادامه با اجراي دو بارانداز بي نقص كشتي را به تساوي كشاند و به دليل كسب امتياز آخر دستش به عنوان برنده بالا رفت و كشتي فرنگي را صاحب يك مدال برنز كرد.
ورزشي**1067**1545