يادواره 141 شهيد يگان ويژه در تبريز برگزار شد

تبريز- ايرنا- يادواره 141 شهيد يگان هاي ويژه استان‌هاي آذربايجان‌شرقي، آذربايجان‌غربي و اردبيل در سالن اجتماعات مصلاي اعظم امام خميني(ره) تبريز برگزار شد.

به گزارش ايرنا ، استاندار آذربايجان شرقي روز يكشنبه در اين يادواره با بيان اينكه شهدا الگوي خدمت و زندگي هستند، افزود: بر خود وظيفه مي دانم هر جا سخن از شهيد باشد به عنوان خادم مردم استان در آن مجلس حضور يابم.
وي اظهاركرد: نيروهاي نظامي جمهوري اسلامي ايران توفيق سربازي ودفاع از اسلام و انقلاب يافته اند و من به حال شما غبطه مي خورم.
جبارزاده گفت: چه توفيق و سعادتي بالاتر از اين كه انسان در نيرويي خدمت كند كه فرمانده كل قوايش سيد بزرگوار فرزند زهراي اطهر امام خامنه اي باشد.
وي ادامه داد: نيروهاي نظامي در ساير كشورهاي جهان در خدمت كساني هستند كه چه بسا طاغوت زمانه باشند.
استاندارآذربايجان شرقي گفت: حضور يگان ويژه در شهرها نشان دهنده اقتدار و عزت نظام است و مردم با ديدن آن ها آرامش روحي و رواني مي يابند.
وي با بيان اينكه شهدا دوستان خدا هستند، گفت: دوستاني كه خداوند آن ها را گلچين و انتخاب كرد.
جبارزاده اظهاركرد: اگر ويژگي هاي دوستان خداوند را كه در آيات متعدد در قرآن كريم آمده را مرور كنيم خواهيم ديد كه شهدا مصداق عيني و عملي دوستان خداوند هستند.
وي افزود: خوشا به سعادت شهدا كه در راه خدمت كردن براي دين و حفظ ارزش هاي اسلامي و آرمان هاي رهبر كبير انقلاب جان خود را فدا كردند.
استاندار آذربايجان شرقي گفت: يكي از ويژگي هاي نيروي انتظامي در كنار ديگر نيروهاي نظامي كشور بحث آماده به خدمت بودن آن ها در تمام طول سال حتي در زمان تعطيلات نوروزي و تابستاني آنها درگير ماموريت هستند.
وي ادامه داد: هر اتفاق خوب و بدي كه در جامعه رخ دهد نيروي انتظامي بايد حضور داشته باشد.
جبارزاده افزود: امروز اگر شاهد امنيت و آرامش روحي و رواني مردم در جمهوري اسلامي ايران هستيم بخش عمده اين امنيت حاصل تلاش شبانه روزي نيروهاي انتظامي است.
وي اظهاركرد: خدمت در نيروي انتظامي، ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي توفيق بزرگي است .
فرمانده يگان ويژه آذربايجان شرقي هم با بيان اينكه بر اساس آيات قرآني شهيدان همواره زنده‌اند و از درگاه خداوند متعال روزي مي‌گيرند، تاكيد كرد: برگزاري يادواره‌هاي شهدا يكي از مواردي است كه مي‌تواند مردم را در برابر هجمه‌هاي عظيم دشمنان واكسينه كند و روحيه ايثار و شهادت را براي نسل جوان بيش از پيش تبيين نمايد.
سرهنگ رضا موسوي با اشاره به اهداف برگزاري اين يادواره گفت: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و انتقال آن به نسل هاي آينده، تقويت روحيه ارزشي و جهادي، پاسداشت ياد و خاطره شهداي يگان‌هاي ويژه و تجليل از خانواده هاي شهدا از جمله مهم ترين اهداف برگزاري اين يادواره است.
فرمانده يگان ويژه آذربايجان‌شرقي اعلام كرد: در اين استان 26 جانباز يگان‌هاي ويژه داريم كه در هشت سال دفاع مقدس همگانم با شهداي اين يگان در لشكر 28 روح الله دلاورانه از ميهن خويش دفاع كرده و جان خود را به خطر انداختند.
به گزارش ايرنا ، در اين يادواره از خانواده هاي شهداي لشكر 28 روح الله و شهداي مدافع حرم تجليل شد.
اين يادواره به صورت سراسري در 9 منطقه كشور براي گراميداشت 1200 شهيد يگان هاي ويژه منتسب به لشكر 28 روح الله در هشت سال دفاع مقدس برگزار مي شود.
/3071/518/6120