پايان هفته تئاتر باران با بزرگداشت نگار اسكندرفر

تهران-ايرنا- مراسم پاياني هفته تئاتر باران با بزرگداشت نگار اسكندرفر مدير موسسه كارنامه و دغدغه‌هاي داوران اين دوره و معرفي برگزيدگان به پايان رسيد.

به گزارش روز يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا از روابط عمومي تئاتر باران؛ مراسم اختتاميه جشنواره تئاتر باران در اين مجموعه برگزار شد.
در اين مراسم مديران و هنرمنداني رحمت اميني رييس ارزشيابي و نظارت اداره كل هنرهاي نمايشي، محمد رحمانيان، ايوب آقاخاني، پيام فروتن،نسيم ادبي، رويا ميرعلمي، شهرام حقيقت دوست ،رضا مهديزاده،اشكن خيل نژاد،يوسف باپيري و ... حضور داشتند.
اجراي اين مراسم بر عهده كيوان ساكت اف بود كه در ابتداي حضورش روي صحنه از پيچيده بودن اعلام كانديداها و كارگرداني پيچيده مراسم كه بر عهده رضا بهاروند بود صحبت كرد.
خيام وقار كاشاني دبير هفته تئاتر آموزشگاه هاي سينمايي و نمايشي باران اظهار كرد: ضرورت دارد در سومين هفته تئاتر باران ترسيمي از آينده اميدوارانه تر و تجربيات گذشته را مورد توجه قرار دهيم.
وي با اشاره به حمايت هاي مراكر فرهنگي نظير بتهوون، نشر ماهي، نشرنوروز هنر، نشر قطره خونه نقلي، موسسه تماشاگان، سايت تيوال و كافه نمايشنامه باران از اين دوره از جشنواره دبيرخانه جشنواره را مورد حمايت قرار داده اند، تشكر كرد.

** بزرگداشت نگار اسكندرفر
محمد رحمانيان گفت: چقدر خوب است كه تئاتر خصوصي براي هنرمندان بزرگداشت مي گيرد
مراسم پاياني هفته تئاتر آموزشگاه هاي سينمايي و نمايشي باران به بزرگداشت نگار اسكندرفر مدير موسسه كارنامه در پرداخت.
وي افزود: چقدر خوب است كه يك موسسه خصوصي نظير تئاتر باران براي هنرمنداني نظير نگار اسكندرفر، كيومرث مرادي و سعيد اسدي بزرگداشت مي گيرد و بايد اين را به فال نيك گرفت.
رحمانيان اضافه كرد: دوستي من و نگار اسكندرفر به سالها قبل برمي گردد كه مجال آن در اين زمان كوتاه نيست. مجله توقيف شده كارنامه شروع آشنايي ما بود كه هربار يكي از بزرگان سينما، تئاتر و هنر را معرفي مي كرد. فعاليت هاي تئاتري من و نگار اسكندرفر به 12 سال قبل برمي گردد كه در بسياري از كارها مشوق اصلي من بود و اولين بار با پيگيري هاي ايشان 'فنز' را اجرا كرديم.
نگار اسكندرفر نيز ضمن خرسندي از اين اتفاق گفت: خيلي خوشحالم كه اين موقعيت را داشتم كه بتوانم كنار جوانها كار كنم، من از جواني شما زندگي مي گيرم و احساس زندگي مي كنم. دلم مي خواهد بگويم كه من آدم خوش شانسي هستم كه دوستاني نظير محمد رحمانيان دارم و عباس كيارستمي كه روزهاست جايش در زندگي و جهان من خاليست.
بايد سپاسگزاري كنم از تئاتر باران كه اين بزرگداشت را رقم زدند و هنرجوياني كه امشب مرا همراهي كردند.
وي افزود: اميدوارم روند تاسيس سالن هاي خصوصي بيشتر شود و جريان تئاتر با سرعت بيشتري در اين سالن هاي تازه تاسيس حضور پيدا كند.

** تقدير از مادر توسط فرزندش
ناهيد مسلمي بازيگر پيشكسوت تئاتر نيز كه در اين دوره با نمايشنامه خواني'شب سگ' حضور داشت به پاس حضور و درخشش در هفته تئاتر آموزشگاه هاي سينمايي و همراهي اش با نسل جوان تقدير شد و لوح خود را از دخترش شيدا خليق گرفت.
مسلمي همراهي كنار جوان ها و حضور در فستيوالي كه شركت كنندگانش همگي جوان هستند را اتفاقي دوست داشتني توصيف كرد.

** معرفي دو نمايش براي حمايت از توليد توسط كمپاني باران
براي معرفي نمايش هاي منتخب اين دوره نيز فهيمه امن زاده، كيومرث مرادي، ستاره اسكندري و خيام وقار كاشاني به جايگاه آمدند و ضمن ابراز خرسندي از سطح بالاي آثار جشنواره از كشف استعدادهاي بازيگري و كارگرداني در اين دوره سخن گفتند و جوايز را به برگزيدگان اين بخش اهدا كردند.
فهيمه امن زاده و كيومرث مرادي با اعلام اينكه دو نمايش درخت سيب گناهكار نيست به كارگرداني روناك قاسمي و ماجراهاي عجيب سگي در شب به كارگرداني حميدرضا خسروي براي حمايت از توليد توسط كمپاني باران و اجراي عموم در اين مجموعه منتخب شده اند از اجراي عموم اين آثار به زودي در اين مجموعه خبر دادند.
ستاره اسكندري و خيام وقار كاشاني نيز از انتخاب دو نمايشنامه خواني'خاطرات هنرپيشه نقش دوم' به كارگرداني مهرشاد شهسوار حقيقي و ' آقا ذبيح' به كارگرداني مهدي ملكي به عنوان آثار برگزيده خبر دادند و اسكندري متذكر شد كه هيات داوران در اين بخش به گروه نمايش 'صندوق شخصي' پيشنهاد اجرا و امكان اجرا در تئاتر باران را ارايه مي كند و از اين گروه تقدير به عمل مي آورد.

** معرفي برگزيدگان هفته تئاتر باران
بخش صحنه اي
بازيگري مرد
تقدير: از ميلاد آريافر براي بازي در نمايش 'درخت سيب گناهكار نيست' و منصور نصيري براي بازي در نمايش 'دشمن مردم' تقدير شد.
برگزيده: عليرضا لبيبيان براي بازي در نمايش 'درخت سيب گناهكار نيست' برگزيده اين بخش شد.
بازيگري زن
تقدير: مژده منظومه براي بازي در نمايش 'سانسور'
مهسا غفارزاده براي بازي در نمايش'سانسور'
برگزيده: مريم عباس زاده براي بازي در نمايش ”احتمالا گم شده ام'
پرديس منوچهري براي بازي در نمايش 'درخت سيب گناهكار نيست'
طراحي صحنه
تقدير: سيامك زين الديني براي طراحي صحنه نمايش'بوفالوي آمريكايي'
برگزيده: سيد محمد موسوي براي طراحي صحنه نمايش'دشمن مردم'
طراحي لباس
تقدير: عليرضا شريفي براي طراحي لباس'ماجراي عجيب سگي در شب'
برگزيده: بهار خليلي فرد براي طراحي لباس'دشمن مردم'
نمايشنامه
تقدير: مژده منظومه براي نمايشنامه'سانسور'
برگزيده: سعيد آلبو عبادي براي نمايشنامه 'درخت سيب گناهكار نيست'
كارگرداني
تقدير: روناك قاسمي براي كارگرداني نمايش' درخت سيب گناهكار نيست'
برگزيده: حميدرضا خسروي براي كارگرداني نمايش 'ماجراهاي عجيب سگي در شب'
بخش نمايشنامه خواني
خوانشگر مرد
*هيات داوران در اين بخش از حضور محمد صادق ملك بازيگر تئاتر ايران تقدير و قدرداني ويژه مي كند.
تقدير: رضا گل محمد زاده براي بازي در نمايش 'خاطرات هنرپيشه نقش دوم'
برگزيده: سهيل ساعي براي بازي در نمايش 'صندوق شخصي'
خوانشگر زن
* هيات داوران در اين بخش از حضور سركار خانم ناهيد مسلمي بازيگر پرتوان تئاتر ايران تقدير و قدرداني ويژه مي كند.
تقدير:
محبوبه تفضلي براي بازي در نمايش'خاطرات هنرپيشه نقش دوم'
برگزيده: الهام شفيعي براي بازي در نمايش'صندوق شخصي'
نمايشنامه
تقدير: نسيم عرفاني براي نمايشنامه'شب سگ'
برگزيده: جواد اسماعيلي براي نمايشنامه'تلخ نامه رخام'
فراهنگ**1027**

سرخط اخبار فرهنگ