۶ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۷:۴۴
کد خبر: 82204728
۰ نفر
عربستان نيروگاه هاي برق چند استان يمن را بمباران كرد

تهران -ايرنا- عربستان سعودي در ادامه حمله به مراكز غيرنظامي و تاسيسات زيربنايي يمن، در ساعات اوليه روز شنبه نيروگاه هاي برق و گاز در استان هاي صعده، حجه و عمران يمن را بمباران كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از شبكه خبري المسيره، منابع محلي گفتند جنگنده هاي متجاوز، امروز (شنبه) چهار بار پست برق فشار قوي منطقه «بني حسن» شهر «عبس» در استان حجه و چهار بار نيز ايستگاه هاي گاز و برق شهر صعده را هدف حمله قرار دادند.
امروز همچنين نيروگاه برق استان عمران هشت بار هدف حمله هوايي قرار گرفت.
در پي حملات جنگنده هاي عربستان سعودي، اين نيروگاه ها به طور كامل منهدم شد.
اين در حالي است كه عربستان همچنان زير ساخت ها و مراكز زيربنايي صنعا پايتخت يمن و شماري از استان هاي اين كشور را در مقابل سكوت و تباني محافل عربي و بين المللي هدف حمله قرار مي دهد.
عربستان با ائتلاف 9 كشور عربي حاشيه خليج فارس، به جز عمان و با همراهي آمريكا از ششم فروردين سال گذشته حملات گسترده اي را عليه يمن به بهانه بازگرداندن «عبد ربه منصور هادي» رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور به حاكميت آغاز كرد كه تنها آثار آن را مي توان كشتار بي رحمانه حدود هفت هزار زن و كودك و شهروند يمني و زخمي شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر ديگر اعلام كرد.
بر اثر اين حملات بيش از 80 درصد از تاسيسات خدماتي، آموزشي، درماني و بيمارستان ها، انبارهاي دارو و غذا، مدارس و منازل مردم يمن ويران شده و مردم اين كشور در پي محاصره هوايي، زميني و دريايي در شرايط بحراني بسر مي برند.
شبد**1480** 1095