وزارت اطلاعات نمایشگاهی با عنوان چشمان بینا و بیدار را برگزار كرد

تهران - ایرنا – وزارت اطلاعات به مناسبت هفته دولت نمایشگاهی با عنوان 'چشمان بینا و بیدار' گوشه ای از رشادت های سربازان گمنام امام زمان (عج) در دفاع از امنیت و استقلال جمهوری اسلامی ایران برگزار كرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، این نمایشگاه شامل تصاویری از نمونه اقدامات و رشادت های سربازان گمنام امام زمان (عج) در حوزه های مختلف از جمله مبارزه با گروه های معاند و تكفیری، قاچاق اعضای بدن انسان، شبكه های ماهواره ای، گروه های معاند و تكفیری، رهایی گروگان ها، مفاسد اقتصادی و قاچاق مواد مخدر است كه به خلاصه ای از این نمونه اقدامات به شرح زیر اشاره می شود:
** انهدام قاچاق انسان و اعضای بدن انسان
در اردیبهشت ماه سال 93 با اقدامات اطلاعاتی و مجاهدت شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج)، یكی از باندهای اصلی قاچاق اعضای بدن انسان شناسایی و با همكاری دستگاه محترم قضایی هفت نفر از اعضای این باند دستگیر شدند.
** تعطیلی دفاتر شبكه های ماهواره ای غیرقانونی
سربازان گمنام امام زمان (عج) در مرداد ماه سال 93 با اقدامات اطلاعاتی، دفاتر تعدادی از شبكه های ماهواره ای را كه به طور مخفیانه و غیرقانونی در چهار استان قم، اصفهان، تهران و خرسان رضوی فعالیت می كردند را شناسایی و با حكم قضایی این دفاتر را تعلیق و عوامل آن را بازداشت كردند.
** دستگیری عوامل گروهك 'جهاد و توحید'
در شهریور ماه سال 93 تیمی كه شهید ماموستا شیخ الاسلام نماینده استان كردستان در مجلس خبرگان رهبری را به شهادت رسانده بود با اشراف اطلاعاتی شناسایی و منهدم شدند.
** آزادسازی گروگان ها
حامد صداقتی قهرمان شمشیر بازی كشور به گروگان گرفته شد كه با برنامه های اطلاعاتی هوشمندانه در دهم اردیبهشت ماه سال 93 این گروه شناسایی و زیر ضربه رفت و گروگان آزاد گردید.
** آزاد سازی دیپلمات ربوده شده در یمن
سربازان گمنام امام زمان (عج) در اقدامات متنوع و هدفمند نوراحمد نیكبخت دیپلمات ربوده شده ایرانی در صنعا را بدون هرگونه مداخله در امور داخلی این كشور بوسیله روش های پیچیده اطلاعاتی آزاد كرد.
** ناكامی شبكه BBC از سرقت اسناد تاریخی
شبكه معاند BBC برای جبران ناكامی های خود با استفاده از عناصر وابسته داخلی اقدام به سرقت اسناد تاریخی از مراكز اسناد آرشیوی رسمی نمود كه این عملیات در مهرماه 93 شناسایی و خنثی شد.
** هلاكت فرمانده نظامی گروهك انصارالفرقان
در این عملیات هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی فرمانده سیاسی – نظامی گروه تروریستی فرقان كه تحت حمایت مالی و تسلیحاتی تروریست های غربی – عربی منطقه قرار داشت، در اسفند ماه سال 93 با تسلط و رصد دقیق اطلاعاتی شناسایی و به هلاكت رسید.
** دستگیری جاعل عنوان نیروهای وزارت اطلاعات
در سال 94 و در پی گزارش های مردمی و با اقدام عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره كل اطلاعات استان ایلام فردی كه مبادرت به راه اندازی سامانه جعلی تحت عنوان ستاد خبر اداره كل اطلاعات استان ایلام نموده بود، دستگیر و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.
** مبارزه با زمین خواری
در 9 ماهه اول سال 1394، 2740 هكتار زمین طی اقدامات اطلاعاتی و برخورد با زمین خواران به دولت بازگردانده شد كه ارزش ریالی روز آنها افزون بر یكصد و سی هزار میلیارد ریال بود.
** مبارزه با ارتشا
همزمان با عرضه سهام شركت فولاد هرمزگان در بازار بورس تعدادی از مدیران ذی نفوذ شركت یكی دیگر از شركت های فولادی بوسیله اطلاعات پنهانی كه از این شركت در اختیار داشتند اقدام به خرید سهام شركت فولاد هرمزگان نمودند كه با بررسی های كارشناسی این افراد توسط اداره كل اطلاعات استان اصفهان دستگیر شدند.
** اختلاس و پولشویی
طی سال های 93 و 94 اعضای یك باند با همكاری معاون یكی از شعب بانك های كشور درصدد اختلاس و انتقال مبلغ هشت هزار و 600 میلیارد ریال از آن بانك و تبدیل به ارز و خروج از كشور بودند كه با همكاری مدیریت عامل و حراست بانك و همت همكاران سازمان اطلاعات استان تهران دستگیر شدند
** قاچاق كالا
طی سال 1394 در مجموع تعداد پرونده های قاچاق كلان در دست اقدام وزارت اطلاعات در سطح كشور بالغ بر یكصد مورد بوده است كه ارزش ریالی این پرونده ها افزون بر 28 هزار میلیارد ریال می باشد.
** فرار كلان مالیاتی
كارشناسان اطلاعاتی موفق به كشف و انهدام چندین باند فعال در ارتباط با فرار كلان مالیاتی شده اند كه بر اساس اقدامات بعمل آمده از مجموع بررسی های انجام شده در زمینه فرار مالیاتی فقط در سال 1393 منتهی به وصول مالیات بالغ بر 20 هزار میلیارد ریال شده است.
** دستگیری سرشبكه باند قاچاق مواد مخدر
سربازان گمنام امام زمان (عج) در اردیبهشت سال 1394 یكی از سرشبكه های بین المللی قاچاق مواد مخدر را با گذرنامه جعلی در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) شناسایی و دستگیر كردند.
** قاچاق داروهای غیر مجاز
در پی اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در اداره كل اطلاعات آذربایجان شرقی و تهران یك باند بزرگ قاچاق همراه محموله ای به میزان 7.5 تن داروی غیر مجاز كه در یكی از كشورهای آسیایی تولید شده بود را در داخل كشور متلاشی نمودند.
** تروریست های تكفیری – تهران
اواخر سال 94 گروه تروریستی كه بنا داشتند عملیات در عمق را در شب های قدر و روز قدس از همان ابتدا تحت اشراف اطلاعاتی قرار گرفتند و طی یك سلسله عملیات اطلاعاتی همه اعضای این گروه تكفیری كشته و یا دستگیر شدند.
** تروریست های تكفیری – كرمانشاه
طی یك عملیات اطلاعاتی پیچیده یكی از هسته های وارداتی گروهك تروریستی داعش به سركردگی یكی از امرای منطقه ای قصد عملیات تروریستی داشتند، قبل از هر گونه اقدامی متلاشی گردید.
به گزارش ایرنا حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر، معاونان و مدیران وزارت اطلاعات، این وزارتخانه را «سنگری بسیار مهم و حساس» و «چشم بینا و بیدار نظام اسلامی» خواندند.
علاقه مندان می توانند برای مشاهده آثار این نمایشگاه و نیز دست یابی به اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات به نشانی http://www.vaja.ir/ مراجعه كنند.
سیام ** 9314 /1449